Fran Drescher przerywa milczenie. Znana aktorka została zgwałcona na oczach własnego męża

Fran Drescher rozbawiała na ekranie miliony widzów na całym świecie. Czarujący uśmiech, niesamowita energia i zabawna aparycja. Taką ją zapamiętaliśmy i w takiej odsłonie została w naszych głowach. Niedawno gwiazda serialu "Pomoc Domowa" przerwała milczenie. Opowiedziała o traumie, która zostanie z nią do końca życia.

Co chwilę do mediów trafiają dramatyczne historie i tragiczne końce ofiar wykorzystywania seksualnego. Każdy dzień pokazuje nam, że problem ten jest wciąż obecny, mimo że mówi się o nim coraz więcej. Niedawno znana aktorka, Fran Drescher, przerwała milczenie. Ujawniła światu historię, która mrozi krew w żyłach. Trauma po wydarzeniach z 1985 roku pozostała z nią aż do dziś.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Fran Drescher przerywa milczenie. Została zgwałcona we własnym domu

Choć wszyscy kojarzymy Fran Drescher z uśmiechem od ucha do ucha i wesołą aparycją, życie aktorki nie było usłane różami. Do tragicznych wydarzeń doszło w 1985 r., podczas kolacji z mężem i przyjaciółką. W pewnej chwili do domu aktorki włamali się dwaj mężczyźni. W mgnieniu oka unieruchomili Petera Marca Jacobsa, męża Fran, po czym zaatakowali kobiety. Bestialskiemu gwałtowi przysłuchiwał się obezwładniony mężczyzna. Gdy napastnicy uciekli, aktorka wezwała policję. Zarzuty postawiono dwaj braciom, którzy przebywali na zwolnieniu warunkowym. Ta tragedia odbiła się na życiu Fran już na zawsze. Jak sama mówi w wywiadzie dla CNN:

Nie możesz być tą samą osobą po takim doświadczeniu. Odkryłam w sobie głębszą empatię dla ludzkiego bólu i zrozumienie, jakim horrorem jest stres pourazowy osób, które przeżyły wojnę i psychicznie wciąż w niej tkwią. Moje doświadczenie trwało godzinę, ale te 3600 sekund naznaczyło każdą następną sekundę mojego życia.

Gwiazda przyznaje, że dopiero, gdy sama padła ofiarą stresu pourazowego, zrozumiała, jak wielkie znaczenie niesie za sobą to pojęcie. Przeszłość może nieść za sobą konsekwencje, z którymi będziemy mierzyć się już całe życie.

Sarah Everarad zaginionaMorderstwo Sarah Everard dotknęło kobiety na całym świecie. To mogła być każda

W podobnej sytuacji psychicznej znalazł się mąż aktorki. Peter przyznaje, że nie potrafi wybaczyć sobie tego, że nie dał rady zareagować na krzywdę żony:

Policjanci powiedzieli: cokolwiek zrobiliście, zrobiliście dobrze, bo żyjecie. A ja wciąż słyszę w głowie pytanie, dlaczego pozwoliłem się pobić

Ma 44 lata, 78 dzieci i 13 'w drodze'. Mężczyzna twierdzi, że ma misję i nie zamierza przestać (zdjęcie ilustracyjne)Ma 44 lata, 78 dzieci i 13 "w drodze". Mężczyzna twierdzi, że ma misję i nie zamierza przestać

Fran Drescher walczyła z rakiem szyjki macicy

Życie nie przestało doświadczać Fran. W 2000 roku zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy, który zmusił ją do radykalnej operacji. Trzy lata temu, podczas wywiadu z „InStyle”, zdradziła, że widzi w swoim życiu mnóstwo poetyckich związków i skutków:

To dziwne i w pewien sposób poetyckie, że moje organy reprodukcyjne miały raka. Jednocześnie jest to niezwykłe, że ból odnajduje swoją drogę do właściwego miejsca w ciele. (...) Od momentu, w którym bardziej skupiłam się na swojej bezradności, cierpienie, którego doświadczyłam podczas gwałtu zagnieździł się w mojej macicy. Nikt wokół mnie nie miał raka. To było brutalne przebudzenie 
Więcej o: