Jak pozbyć się pająków z domu? Prosty trik za grosze, który już zawsze będziesz stosować

Choć pająki to pożyteczne stworzenia, to nie da się jednak ukryć, że ich obecność w domu nie należy do przyjemnych. Co zatem zrobić, by skutecznie odstraszyć pająki z naszego mieszkania? Oto naturalny, bezpieczny i skuteczny trik za grosze, który po prostu musisz znać.

Czy trzeba się bać pająków, które pojawiają się w naszych domach? Otóż nie, gdyż są to naprawdę bardzo pożyteczne stworzenia. Są doskonałą bronią przeciwko żyjącym w naszych domach insektom - żywią się bowiem m.in. komarami, muchami, molami, rybikami czy pchłami. W mieszkaniach w blokach, które znajdują się w dużych miastach, pająki pojawiają się zwykle sporadycznie, jednak w domach pod miastem czy na wsiach, może być ich znacznie więcej. Warto jednak pamiętać, że pająki żyjące w Polsce nie stanową dla nas zagrożenia, zatem nie ma realnego powodu, żeby się ich bać, a tym bardziej zabijać. Są jednak osoby, które panicznie boją się pająków i nie chcą widzieć ich w swoich domach. W takiej sytuacji można skorzystać z domowych sposobów na pająki, które skutecznie je odstraszą, jednak będą zupełnie bezpieczne dla innych domowników (np. dzieci, psów czy kotów).

Jak pozbyć się pająków z domu? Prosty trik za grosze. Wypróbuj domowego sprayu odstraszającego

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się pająków z domu, musisz przeprowadzić w nim generalne porządki. Dokładne odkurzenie wszystkich pomijanych często zakamarków, dokładne wytarcie kurzu czy umycie podłóg to podstawa do tego, by pozbawić pająki pożywienia i zachęcić do zmiany lokalizacji. Świetnym trikiem jest również wykonanie naturalnego sprayu odstraszający, który sprawi, że nie nie będą chciały wrócić o twojego mieszkania.

Aby zrobić odstraszający preparat na pająki w domu, będziesz potrzebować:

  • litra wody
  • cytrynowego lub miętowego olejku eterycznego
  • butelki z atomizerem

Wlej wodę do butelki z atomizerem, do wody dodaj łyżkę dobrego, naturalnego olejku eterycznego i mocno wstrząśnij. Płynem spryskaj miejsca, w których pojawiają się pająki (kąty, parapety, framugi okien itp.). Zapach cytryny oraz mięty jest nielubiany przez pająki i skutecznie je odstrasza.

Zobacz wideo Masz problem z pająkami w domu? Dzięki tym prostym sposobom skutecznie się ich pozbędziesz!
Więcej o: