Spektakularny widok Drogi Mlecznej nad panoramą Tatr. "Przyprawia mnie o szybsze bicie serca"

Sezon na obserwację Drogi Mlecznej trwa. Marzec to najlepszy czas, żeby podziwiać naszą galaktykę. Karol Wójcicki, autor bloga "Z głową w gwiazdach" wybrał się na wycieczkę w Tatry i uchwycił tam zapierający dech w piersiach widok. Zobaczcie, jak wygląda Droga Mleczna nad polskimi górami.

Niedawno informowaliśmy was, że wiosna to idealny czas na obserwację Drogi Mlecznej. Pisaliśmy, kiedy i gdzie najlepiej widać naszą galaktykę. Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba i popularyzator astronomii, opublikował niedawno na swoim facebookowym profilu zapierające dech w piersiach zdjęcie, które zrobił podczas ostatniej wyprawy. Aż trudno uwierzyć, że takie widoki można podziwiać w Polsce. 

Droga Mleczna nad panoramą Tatr - wstęga gwiazd nad górskimi szczytami wygląda magicznie

Karol Wójcicki już szósty sezon podziwia Drogę Mleczną. Na swoim blogu "Z głową w gwiazdach" poleca wybierać się na obserwacje w Bieszczady, jednak ostatnie obserwacje prowadził w Tatrach.

[...] nagłe pogorszenie prognozy pogody nad Bieszczadami sprawiło, że postanowiłem (W KOŃCU!) zobaczyć serce Drogi Mlecznej nad spektakularną panoramą Tatr Bielskich. Dlatego już po raz czwarty tej zimy skierowałem się do słynnej już Łapszanki k.Zakopanego.

Astrograf zrobił tam przepiękne zdjęcie, na którym możemy podziwiać najjaśniejszy pas Drogi Mlecznej rozpościerający się nad górami.

Trudno o bardziej spektakularny astro-widok w Polsce: jasne centrum naszej galaktyki, poprzecinane siecią ciemnych struktur pyłowych, widoczne tuż nad majestatycznym pasmem Tatr Bielskich - napisał Karol Wójcicki w swoim poście
To już mój szósty sezon z Drogą Mleczną, a jej widok na godzinę przed marcowym świtem wciąż przyprawia mnie o szybsze bicie serca - dodaje 

Sezon na obserwację Drogi Mlecznej

Droga Mleczna jest największym znanym skupiskiem gwiazd. Składa się z około 400 miliardów ciał niebieskich. Na co dzień trudno ją zobaczyć gołym okiem. Jednak wiosną jej widoczność się zwiększa, a w polskich górach mamy możliwość ujrzeć jej jasne centrum. Najlepiej oglądać ją w Bieszczadach lub Tatrach w marcu, kwietniu i maju. Więcej możesz przeczytać w tekście: 

Polskie niebo i miliony gwiazd widoczne gołym okiem. Wiosna - najlepszy czas na obserwację Drogi Mlecznej

Więcej o: