Czym zastąpić papier do pieczenia? Wykorzystaj produkty, które masz zawsze pod ręką

Papier do pieczenia to niezbędny element każdej kuchni. Ale czy na pewno jest niezastąpiony? Podpowiadamy, jakie produkty sprawdzą jako perfekcyjne zamienniki papieru do pieczenia.

Papier do pieczenia to podstawa każdej kuchni – przynajmniej w teorii. Bo czy którejkolwiek z nas nigdy nie zdarzyła się sytuacja, w której go zabrakło? I to oczywiście w momencie, kiedy akurat był potrzebny. Znamy to. Okazuje się jednak, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Te produkty to doskonałe alternatywy dla klasycznego papieru do pieczenia. O czym mówimy? Z pewnością macie je zawsze pod ręką.

Zobacz wideo Triki na szybkie obranie jajka

Jak zastąpić papier do pieczenia? Bułka tarta i masło przychodzą na pomoc

Ta metoda jest z pewnością znana każdej babci. Bułka tarta i masło to sposób, który od wieków przewija się w naszych rodzinach. Wystarczy, że zasypiesz blaszkę garścią bułki tartej zmieszanej z tłuszczem. Wysmaruj mieszanką całą blachę i piecz. Proste rozwiązania są niezawodne.

Folia aluminiowa jako doskonały zamiennik papieru do pieczenia

Oczywiście niezawodna folia aluminiowa – można odnieść wrażenie, że wszystko da się z niej zrobić. Najlepiej sprawdzi się przy pieczeniu chrupkich potraw. Niestety w przypadku mokrych, może pojawić się mały problem. Wyłóż blachę błyszczącą częścią – lepiej zatrzymuje ciepło.

Zamiast papieru do pieczenia, papier śniadaniowy

Zwykły papier śniadaniowy także sprawdzi się jako alternatywa dla papieru do pieczenia. Lepiej jednak go natłuścić, zanim pojawi się w piekarniku – dzięki temu nie musimy się martwić o to, że przyklei się do blachy. Ten sposób najlepiej sprawdzi się w przypadku pieczenia ciasteczek, ponieważ czas ich pieczenia jest zwykle krótki.

Folia do pieczenia sprawdzi się doskonale do wypieków

Jeśli macie ochotę upiec chleb, bułki lub ciasteczka, zdecydujcie się na użycie folii do pieczenia i mata sylikonowa. Ich struktura zatrzymuje ciepło, dzięki czemu wypieki są gotowe szybciej. Pamiętaj jednak, że występują one w różnych rozmiarach. 

Więcej o: