Włóż do chlebaka saszetkę z żelem, którą dodaje się do pudełek po butach. Efekt cię zaskoczy

Każdy z nas doskonale kojarzy te małe saszetki z żelem, które dołączane są do kartonów z obuwiem lub torebek. Większość osób tuż po zakupach wyrzuca je do kosza. A to błąd! Te niepozorne woreczki mogą bowiem przydać się w kuchni.

Te małe woreczki z napisem "silica gel", które najczęściej znajdujemy w pudełkach po butach, to nic innego jak żel krzemionkowy, czyli środek stosowany jako pochłaniacz wilgoci. To właśnie dzięki tym małym i niepozornie wyglądającym kuleczkom, zawartych w saszetkach, wiele produktów, które często przez długi czas leżą w magazynach, nie jest aż tak narażonych na szkodliwe działanie wilgoci. Większość osób zaraz po rozpakowaniu zakupów pozbywa się tych saszetek, bo nie zdaje sobie sprawy, że można je ponownie wykorzystać. Poznaj jeden z lepszych sposobów na pozbycie się wilgoci z chlebaka i tym samym na przedłużenie świeżości chleba.

Zobacz wideo

Nie wyrzucaj saszetek z żelem dodawanych do pudełek po butach. Włóż je do chlebaka. W ten prosty sposób przedłużysz świeżość chleba

Chyba każdy z nas choć raz w życiu doświadczył pleśni na chlebie wyjętym z chlebaka. Powodem tego była oczywiście wilgoć, która zapewnia grzybom idealne warunki do rozwoju. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się pleśni na chlebie, warto w chlebaku umieścić kilka saszetek pochłaniających wilgoć. W ten jakże prosty i totalnie darmowy sposób przedłużysz jego świeżość. Ważne! Zanim wykorzystasz te saszetki z żelem, sprawdź, czy nie zawierają szkodliwych dodatków. Żel krzemionkowy sam w sobie nie jest toksyczny.

Warto również wiedzieć, że takie saszetki z żelem dodawane do pudełek po butach poradzą sobie również z innymi problemami. Można je np. wsadzić do szafy. W ten jakże prosty sposób pozbędziesz się zarówno nadmiaru wilgoci z niej, jak również brzydkiego zapachu

Więcej o: