W starożytnej Mezopotamii niewolnicy, którzy budowali piramidy, dostawali w ramach wynagrodzenia cztery litry piwa dziennie. Skąd to wiadomo? Kilka lat temu naukowcy odkryli pochodzącą z około 3300 roku przed naszą erę glinianą tabliczkę w mezopotamskim mieście Uruk, które znajdowało się na terytorium współczesnego Iraku. Ich zdaniem to jeden z najstarszych na świecie odcinek wypłaty. Obecnie tabliczka znajduje się w British Museum.
Pierwsza taka puszka ważyła aż 100 gram. Była więc aż cztery razy cięższa niż te współczesne. Pierwsze piwo w puszcze zostało wyprodukowane w Ameryce w 1935 roku.
Snake Venom to najmocniejsze piwo sklepowe na świecie. Jest ono produkowane przez Brewmaister. Ma ona aż 67,5 proc. zawartości alkoholu! Dlatego też producent zaleca, by nie pić go w zbyt dużych ilościach. W czasie jednego posiedzenia nie powinno to być więcej niż 35 mililitrów trunku.
Arctic Ale By The Allsopp uznawane jest za najbardziej cenne piwo na świecie. Trunek pochodzi z ekspedycji Arktycznej, która odbyła się 1875 roku. Kilka butelek takiego piwo znaleziono w jednym z garaży w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, jedną butelkę na internetowej aukcji sprzedano za ponad 500 tysięcy dolarów!
Mało kto wie, że w Rosji do 2013 roku piwo nie było uznawane za alkohol. Może było więc je kupić bez żadnych ograniczeń. Dotyczyło to wszystkich trunków o zawartości alkoholu poniżej 10 procent.
W tej dziedzinie światowy rekord należy do Stevena Petrosino. Mężczyzna pochłoną litr piwa w zaledwie 1,3 sekundy! Rekord został pobity w 1977 roku.
Ta kwestia zastanawia wiele osób. Zazwyczaj piwo light 355 ml ma 103 kcal. Piwo o średniej zawartości alkoholu 355 ml - 154 kcal. Z kolei piwo wysokoalkoholowe, piwa kraftowe 355 ml - od 170 do 350 kcal. Co ciekawe, picie 5 litrów piwa tygodniowo daje aż 44 200 kcal w ciągu roku. Tyle samo kalorii przyniosłoby nam zjedzenie 221 pączków. Warto wspomnieć, że kaloryczność napojów alkoholowych podnoszą dodatki, takie jak cola czy tonik, syropy, soki itp.