Nadchodzi zmiana dotycząca 300 plus. Część rodziców może nie otrzymać świadczenia

300 plus, inaczej program Dobry Start, doczeka się poważnej zmiany w 2021 roku. Dotyczyć będzie sposobu składania wniosków. Może to stanowić trudność dla bardziej ubogich rodzin w otrzymaniu pieniędzy dla dzieci.

W 2021 roku 500 plus przeszło metamorfozę. Zmiany zajdą również w programie 300 plus, który okazał się dużą pomocą dla wielu polskich rodzin. Czego one będą dotyczyły?

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Zmiana w programie 300 plus dotyczy sposobu wysyłania wniosków

300 plus to pomoc dla dziecka, dzięki której będzie można zakupić dla niego wyprawkę. W jej ramach można otrzymać wpłatę na konto w wysokości 300 zł raz w roku. Świadczenie przysługuje na dziecko do momentu ukończenia szkoły ponadpodstawowej, nie dłużej niż do 20. roku życia. Wyjątek dotyczy dzieci niepełnosprawnych, które otrzymają pomoc do 24. roku życia. W celu uzyskania świadczenia z racji programu Dobry Start, trzeba będzie wysłać wniosek drogą elektroniczną. Może to się okazać problematyczną kwestią dla rodzin, które nie mają dostępu do internetu oraz komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na takie udogodnienie. Do tej pory istniała możliwość złożenia wniosku w wersji papierowej. Zmiana zaszła w wyniku pandemii koronawirusa, w trakcie której chronimy się przed zakażeniem wieloma sposobami. Wysyłanie wniosków drogą mailową eliminuje kontakt z drugim człowiekiem. Zmiana zachodzi ze względu na bezpieczeństwo. 

Komentujący zdjęcie zdiagnozowali u kobiety raka tarczycy Komentujący zdjęcie zasugerowali diagnozę. Kobieta uważa, że uratowali jej życie

Gdzie można składać wniosek o 300 plus?

Wniosek powinien zostać wysłany za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub serwisu transakcyjnego swojego banku. Część rodzin może w ten sposób zostać usunięta z programu: najubożsi nie zawsze dysponują sprzętem takim jak laptop czy komputer i połączeniem z internetem, nie będą więc mogli złożyć w tym roku wniosków. Czy rząd rozważa opcję umieszczenia stanowisk komputerowych w urzędach? Nie ma na razie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Wielkanoc Święta Wielkanocne 2021 już niedługo. Jak będzie wyglądał Wielki Tydzień?

Więcej o: