Sennik: pchły. Jak odczytywać sen o małych, nieprzyjemnych i gryzących insektach?

Sennik: pchły. Każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z pchłami, wie dobrze, że nie tylko skojarzenie z nimi jest nieprzyjemne. Pojawianie się tych małych insektów w zasięgu człowieka lub innego żyjącego stworzenia wymaga nie lada zabiegów, aby skutecznie się ich pozbyć. Co jednak gdy pchła pojawia się w naszych snach? O znaczeniu snu z pchłą w roli głównej dowiecie się z naszego artykułu.

Pchła -  symbolika znana od tysięcy lat

Co oznacza sen o pchłach? Pchły towarzyszyły człowiekowi od zawsze, nic zatem dziwnego, że interpretację tego rodzaju snu można znaleźć w sennikach z czasów Egipcjan czy persów. Jaka jest zatem symbolika pchły w snach? Z reguły tego rodzaju marzenie senne może wskazywać na przykre wydarzenia mające spotkać osobę śniącą w najbliższej przyszłości. Samo ujrzenie pchły we śnie może również oznaczać, że dowiemy się czegoś nieprzychylnego na temat osób, jakie postrzegaliśmy dotychczas za oddane i bliskie. Tego rodzaju sen to sporo informacji o osobie śniącej, mających związek przede wszystkim z jej stanem emocjonalnym. Kiedy śnimy o pchłach, warto zadbać o swoje emocje i dobrą kondycję psychiczną, w przeciwnym razie możemy się spodziewać kłótni i spięć, jakie w znacznej mierze będą w stanie zaburzyć naszą rzeczywistość. Gryząca pchła we śnie to - wbrew pozorom - dobry omen. Spory przypływ gotówki, jakiego możemy się spodziewać w najbliższym czasie, na pewno zrekompensuje nam nieprzyjemności senne.

Zobacz też: Pchły w domu: skąd się biorą, jakie niosą zagrożenie i jak się ich pozbyć?

Pchły - sennik. Co sennik mówi o ich ogólnym znaczeniu?

Pchły to owady, o których już sama myśl wywołuje w nas nieprzyjemne skojarzenia. Czy i śnienie o nich musi zawsze oznaczać negatywne emocje? Z emocjami pchły w naszych snach mogą mieć wiele wspólnego, okazuje się bowiem, że osoby, w których marzeniach sennych często występują te insekty, bywają nerwowe i często popadają w gniew. Można by zaryzykować stwierdzenie, że nie ma w tym nic dziwnego, w końcu podczas snu chcielibyśmy wypocząć i śnić wyłącznie o przyjemnościach. Sny jednak nierzadko mogą stanowić dla nas sporą wskazówkę, dlatego warto przyjrzeć się im w zależności od tego, w jakim kontekście występują. W ogólnym znaczeniu według sennika pchły stanowią ostrzeżenie, dzięki któremu będziemy w stanie uniknąć wielu nieprzyjemności. Niejednokrotnie to także symbol drzemiącej w nas siły, dzięki jakiej pokonamy piętrzące się trudności. 

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Sennik: pchła na psie. Co oznacza pies z pchłami we śnie?

Myśląc o pchłach, znacznie częściej kojarzymy je ze zwierzętami niż z ludźmi. Co zatem w senniku oznacza pchła na psie? Okazuje się, że sen o psie i pchłach stanowi dla nas rodzaj ostrzeżenia przed negatywnymi wydarzeniami. Po wystąpieniu takiego snu ostrożne i rozważne postępowanie może uchronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami potencjalnych działań. Warto zatem mieć oczy szeroko otwarte i baczniej nastawiać uszu na sprawy, które dzieją się wokół. Istnieje jednak również nieco inna interpretacja tego rodzaju snu, a mianowicie: przykre wydarzenia niekoniecznie muszą dotyczyć osoby, która śni o pchłach występujących na psie - może to oznaczać przykrość, jaka dotknie bliskie jej osoby. Te natomiast na pewno będą potrzebowały pocieszenia i bliskości. Warto zatem zwrócić uwagę na relacje z innymi i być otwartym na ich potrzeby.

Zobacz też: Sennik: wilk. Co zwiastuje pojawiające się we śnie zwierzę?

Sennik - pchła na kocie. Co oznacza sen o pchłach na kocie?

Sen o pchłach na kocie w większości senników oznacza swoiste ostrzeżenie przed zdradą. Nie ma jednak jednoznacznej interpretacji czy sen, gdzie widzimy kota z pchłami, dotyczy wydarzenia, które ma mieć miejsce w najbliższej przyszłości. Niejednokrotnie osoba śniąca tego rodzaju sen nie może się pogodzić ze zdradą z przeszłości, dlatego podświadomie obawia się tego rodzaju zdarzenia. Warto zatem - po wystąpieniu tego rodzaju mary sennej - przyjrzeć się swojej relacji z partnerem, może potrzebna będzie praca nad związkiem, pogłębienie relacji lub nieco trudniejszy, jednak bardzo potrzebny, proces przebaczenia sobie lub bliskiej osobie. 

Sen o wszach i pchłach. Znaczenie snów

Zastanawiając się nad interpretacją snu o wszach i pchłach, należy wziąć pod uwagę myśli, jakie towarzyszyły osobie śniącej w ostatnim czasie. Okazuje się bowiem, że tego rodzaju insekty w naszych snach wskazują na nurtujące śniącego projekcje, znajdujące się w jego głowie. Nadmierne myślenie może zaszkodzić, a sen o wszach według sennika zdecydowanie to potwierdzi. Niskie mniemanie o sobie, poczucie winy, wyrzuty sumienia czy brak satysfakcji z własnego życia to kwestie, jakie często są w stanie utrudnić nam życie. Praca nad sobą to idealne rozwiązanie. Także pchły łonowe w senniku oznaczają zbyt emocjonalne podejście do życia, stad nerwowość, frustracja i niepotrzebne spory, a w konsekwencji choroby czy brak więzi.

Zobacz też: Sennik: wesele. Co oznacza sen o weselu?

Więcej o: