Sześciolatka z zespołem Downa dostała wyjątkowy prezent. Powstała lalka, która wygląda jak ona. "To pomoże edukować inne dzieci"

Rosie Barnett z Wiltshire w Wielkiej Brytanii to sześciolatka z zespołem Downa, która uwielbia bawić się lalkami. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, producent ulubionych zabawek Rosie, postanowił zrobić jej niespodziankę i stworzył lalkę, której sześciolatka była inspiracją. Jak dziewczynka oraz jej rodzice zareagowali na prezent?
Zobacz wideo Niepełnosprawny Blake miał nie być samodzielny. Dziś jest przedsiębiorcą z własną firmą

Marka zabawek Lottie Dolls, tuż przed Światowym Dniem Zespołu Downa (WDSD), stworzyła i umieściła w swojej ofercie lalkę z zespołem Downa, która została zainspirowana sześcioletnią Rosie Barnett z Wiltshire. W 2020 roku, rodzicie dziewczynki trafili bowiem na pierwsze strony gazet dzięki pełnowymiarowej wersji domku na drzewie Lottie Doll, który wybudowali w swoim ogródku, co zauważone zostało również przez samego producenta zabawek. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, właściciele firmy zdobyli się na wyjątkowy gest i stworzyli model lalki zainspirowany sześciolatką.

Będąc w ciąży zaszła w drugą. Urodziła 'niezwykłe bliźnięta', które różnią się wiekiem (zdjęcie ilustracyjne)Będąc w ciąży zaszła w drugą. Urodziła "niezwykłe bliźnięta", które różnią się wiekiem

Sześciolatka z zespołem Downa dostała wyjątkowy prezent. Powstała lalka, która wygląda jak ona

Lalka nazwana została Rosie Boo na cześć Rosie Barnett z zespołem Downa, a część pieniędzy ze sprzedaży każdej lalki trafi do lokalnej organizacji charytatywnej Andover Twenty1 zajmującej się tą chorobą. Warto również wspomnieć, że do zabawki dołączona została informacyjna broszura o zespole Downa, a lalka ubrana została w różnokolorowe skarpetki, które są symbolem tej społeczności.

Jesteśmy podekscytowani, szczególnie o tej porze roku, że możemy podnieść świadomość na temat zespołu Downa i uczyć dzieci o różnicach, z którymi wiąże się zespół Downa, oraz o tym, co czyni te dzieci wyjątkowymi

- powiedział tata Rosie w rozmowie z agencją informacyjną PA, nie kryjąc wzruszenia.

Pierwsze transpłciowe bliźniaczki na świecie. 'Bóg stworzył dusze, a nie ciała'Pierwsze transpłciowe bliźniaczki na świecie. "Bóg stworzył dusze, a nie ciała"

Dla mnie to jedna z najpotężniejszych rzeczy, jakie odkryliśmy w zabawie lalkami, pozytywny wpływ, który może wzmocnić dzieci, ale także potencjalnie pomóc w ograniczeniu znęcania się poprzez znormalizowanie różnic

- powiedział współzałożyciel Lottie Dolls, Ian Harkin.

Czy prezent spodobał się sześcioletniej Rosie? Wystarczy spojrzeć na jej uśmiech - to mówi samo za siebie.

Źródło: www.standard.co.uk

Więcej o: