Ta historia chwyta za serce. Mama podarowała córce wyjątkowy prezent na jej 6. urodziny. "Nie możemy bez niej żyć"

30-letnia Hayley Crosby z Wielkiej Brytanii podarowała swojej 6-letniej córce najpiękniejszy z możliwych prezentów - dała jej nowe życie. Dziewczynka od dwóch lat cierpiała bowiem na poważną niewydolność nerek. Ratunkiem dla niej był przeszczep. Nerkę otrzymała od mamy.

Portal Metro opisał niezwykle poruszającą historię sześcioletniej Daisy-May, która z okazji swoich urodzin dostała wyjątkowy prezent - nową nerkę. Dawcą organu była mamą dziewczynki - 30-letnia Hayley Crosby. Co prawda, sześciolatka swoje urodziny spędziła w kompletnej izolacji, ponieważ była tuż po operacji, ale dostała najlepszy z możliwych prezentów - nowe życie.

Zobacz wideo

Wielka Brytania. Mama podarowała córce wyjątkowy prezent na jej 6. urodziny. Oddała jej nerkę

Daisy-May od czerwca 2019 roku cierpiała na poważną niewydolność nerek. Pierwsze objawy choroby pojawiły się podczas wakacji w Portugalii. 

Z Daisy-May było naprawdę źle. Zwykle jest bardzo optymistyczna. A wtedy było po niej widać, że kiepsko się czuje. Kiedy wróciliśmy do domu, Daisy-May miała krwotoki z nosa. Wtedy zaczęliśmy chodzić po lekarzach, aby dowiedzieć się, co jej dolega. Początkowo specjaliści twierdzili, że to infekcja wirusowa bądź też alergia na mleko. Dopiero później okazało się, że córka cierpi na poważną niewydolność nerek.

- opowiadała 30-letnia mama dziewczynki.

Aby móc uratować życie dziewczynki, potrzebny był przeszczep. Niestety jej tata nie mógł być dawcą organu, jednak 30-letnia mama już tak (początkowo też nie mogła, ponieważ była w ciąży). Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak z powodu pandemii koronawirusa dziewczynka musiała być odizolowana od reszty przez ponad dwa tygodnie. Obecnie rodzina jest już cała razem. 

Jestem jej mamą, moim zadaniem jest ją chronić. Jestem szczęśliwa, że to właśnie ja mogłam być dawcą i mogłam poddać się operacji (...). Byliśmy przerażeni, kiedy zdiagnozowano Daisy-May. Nie możemy bez niej żyć, więc jedyne, czego pragnęliśmy, to mieć pewność, że będzie zdrowa. Przez długi czas nie wiedzieliśmy jednak, czy rzeczywiście tak będzie.

- mówiła Hayley Crosby.

Więcej o: