Te osoby kipią z zadrości. Sprawdź, które znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne

Zazdrość uważana jest za uczucie trudne i negatywne, ale też takie, które może być motywatorem do działania. U każdego z nas objawia się ona inaczej - niektórzy pozwalają zazdrości przejąć nad sobą kontrolę. Które znaki zodiaku są największymi zazdrośnikami?

Zazdrość czujemy, kiedy druga osoba jest od nas lepsza w danej dziedzinie lub posiada obiekt, który chciałybyśmy mieć. Pokazuje tym samym, że zależy nam na wybranej rzeczy. Często zazdrości towarzyszy frustracja, prowadząca do poważnych konfliktów. Trudno kontrolować to uczucie. Według astrologii niektóre znaki zodiaku mają szczególną tendencję do popadania w zazdrość. Które z nich?

Zobacz wideo Horoskop na kwiecień - wodnik

Zazdrosne znaki zodiaku - które osoby są najbardziej zazdrosne?

Skorpiony nie są zbyt ufne wobec ludzi. Potrafią otwarcie okazywać zazdrość, nawet w sytuacji, gdy stoją obok obiektu powodującego to trudne uczucie. 

Rak z kolei odczuwa zazdrość, ale umiejętnie ją ukrywa. Bardzo często pada jej ofiarą. Nieczęsto informują o przeżywaniu tego stanu, ale jeśli to już zrobią, potrafią zrobić przedstawienie.

U Lwa zazdrość nie dominuje nam pozostałymi uczuciami, ale czasami daje się we znaki. Jest bardzo sympatyczny i namiętny, jednocześnie domaga się atencji. Jeżeli jej nie otrzyma - zazdrość wybucha natychmiast.

Panny traktują życie jak jedną wielką rywalizację. Nie są zazdrosne w związku, ale wobec niepowodzeń na polu zawodowym - już tak. Zazdroszczą tym, którym powodzi się lepiej.

Wahania nastroju Baranów mogą prowadzić do silnej zazdrości, którą gwałtownie okazują. Osoby spod tego znaku są porywcze i działają pod wpływem emocji. Zazdrość nie pojawia się często, ale jeżeli ma miejsce to należy uciekać. 

Te znaki zodiaku nie mają problemu z zazdrością

Byk jako osoba zaborcza, ku zaskoczeniu nie ma problemów z zazdrością. Odznacza się cierpliwością i wysoką wyrozumiałością. Stara się nie działać pod wpływem emocji

Koziorożce natomiast odznaczają się wysoką samokontrolą. Czasami pojawiają się w nich zazdrosne myśli, ale nie pozwalają im dominować. Małe rzeczy dręczą Koziorożca niezwykle rzadko.

Waga to osoba niezwykle wyrozumiała. Potrafi zaakceptować porażkę i wie, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Unika także sporów i poważnych konfliktów, które mogą przynieść zazdrość.

Strzelec jest optymistą, który nie sprawia wrażenia zazdrosnego. Częściej za to bywa obiektem zazdrości. Nie lubi być powstrzymywany przez innych w działaniu. 

Wodnik nie odczuwa zazdrości tak, jak pozostałe znaki zodiaku. Wynika to z dobrego radzenia sobie w konflikcie. Mądrze rozwiązuje problem i wprowadza dobrą atmosferę. Zazdrość traktuje jako ciekawe wyzwanie.

Ryby nie bywają zazdrosne. To osoby współczujące i wyrozumiałe, które stronią od niezdrowych uczuć. Zdecydowanie unikają zawiści. 

Bliźnięta nie są zainteresowane zazdrością. Omijają to uczucie szerokim łukiem, skupiając się na istotnych rzeczach. Nie zazdroszczą ludziom, a kibicują im. Potrafią cieszyć się szczęściem innym niż tylko własnym. 

Więcej o: