Kiedy przestawimy zegarki na czas letni w 2021? Już w ten weekend będziemy spać o godzinę krócej

Wiosna przyszła do nas już w zeszły weekend. Nadchodzi więc czas na cykliczne przestawienie zegarków. Tym razem niestety będziemy spać o godzinę krócej. Kiedy dokładnie nastąpi zmiana czasu?

W sobotę po cichutku, bez specjalnych ekscesów, przyszła do nas wiosna. Wszystko powoli budzi się do życia, dzień jest coraz dłuższy, a na ulicy coraz więcej osób nosi już adidasy. To może oznaczać tylko jedno – nadchodzi czas na przestawienie zegarków. I choć przyjdzie nam spać krócej, z pewnością „odbijemy” to sobie już pod koniec października. Którego dnia będziemy musieli zmienić wskazówki?

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Zmiana czasu 2021. Którego dnia przestawimy zegarki na czas letni?

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się w poprzedni weekend - pierwszy etap przygotowań do cieplejszych dni mamy odhaczony. Nadeszła więc pora na kolejny. Zmiana czasu to zmora wielu z nas, zwłaszcza jeśli musimy przekręcić wskazówki o godzinę do przodu. W tym roku stanie się to już w nocy 28 marca. Tego dnia, o godzinie 2:00 zegarki zmienią godzinę na 3:00. W ten właśnie sposób przepuścimy przez palce 60 minut naszego życia – ale tylko do października.

Badania przeprowadzone dla portalu wp.pl i money.pl wykazały, że większość Polaków ma dość  cyklicznego przestawiania zegarów i chce z tego zrezygnować. Niegdyś wprowadzono tę tradycję w celu zaoszczędzenia na stopniu zużywania energii. Dziś coraz więcej państw walczy o zaniechanie działań.

Czy w 2021 roku przestawimy zegarki po raz ostatni?

Zmiana czasu ma zapewnić nam dłuższe dni. Wcześniejszy wschód, późniejszy zachód – nie tracimy ani chwili. Mimo to istnieje grupa krytyków, która kategorycznie sprzeciwia się tym działaniom. Jakiś czas temu niektóre państwa postanowiły podjąć działania, mające na celu zlikwidować tę ponadwiekową tradycję. Gdy ich postulaty przeniosły się na forum unijne, wszyscy zaczęliśmy się zastanawiać, czy rzeczywiście w 2021 roku przestawimy zegarki po raz ostatni. Niestety, wybuch pandemii doprowadził do przerwania pracy nad tym aspektem, a temat zmiany czasu zszedł na dalszy plan.

Więcej o: