Przez wygląd straciła pracę. Aby ratować rodzinę, wzięła udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę świata"

Mary Ann Bevan była pielęgniarką i w młodości uchodziła za bardzo atrakcyjną kobietę. Z powodu choroby jej wygląd zaczął się jednak diametralnie zmieniać, a ona straciła swoją pracę. Aby utrzymać swoją rodzinę, Mary Ann Bevan zdecydowała się wziąć udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę świata".
Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co obecnie u nich słychać?

Była normalną, pracującą kobietą. Choroba zmieniła jej życie raz na zawsze

Mary Ann Bevan urodziła się w 1874 roku i wiodła normalne życie, typowe dla ówczesnej przedstawicielki klasy robotniczej. Pracowała bowiem jako pielęgniarka i w 1903 wyszła za mąż za Thomasa Bevana, z którym miała czwórkę dzieci. Choć nic nie zapowiadało choroby, w wieku 32 lat, rzadka choroba endokrynologiczna, spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową zwana akromegalią, dała o sobie znać i zmieniła życie kobiety na zawsze. 

Przez swój wygląd straciła pracę. Mary Ann Bevan wzięła udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę świata", by utrzymać rodzinę

W wyniku postępującej choroby, wygląd Mary Ann Bevan nieustannie się zmieniał, co sprawiało, że stawała się coraz większym pośmiewiskiem nie tylko wśród pacjentów, lecz także w gronie swoich współpracowników w szpitalu. Jedenaście lat po ślubie partner kobiety niespodziewanie zmarł, a wychowanie dzieci oraz utrzymanie domu spadło wyłącznie na nią. W wieku 40. lat, kobieta przez swój wygląd straciła pracę pielęgniarki. Chcąc utrzymać finansowo rodzinę, podjęła decyzję o wzięciu udziału w konkursie na "najbrzydszą kobietę na świecie". 

Mary Ann Bevan wygrała ten konkurs i dostała za to 50 funtów. Ze względu na to, że wygląd kobiety wzbudzał ogromne zainteresowanie, a żyła u schyłku epoki wiktoriańskiej, która traktowała cyrk jako jedną z najwyższych form rozrywki, zatrudniana była nie tylko w cyrkach, lecz także amerykańskim "freak show" należącym do parku rozrywki Dreamland na Coney Island w Nowym Jorku, gdzie występowała u boku m.in. brodatej kobiety czy bliźniaków syjamskich. Mary Ann Bevan zmarła w wieku 59 lat, a tuż przed śmiercią poprosiła dzieci, by te pochowały ją w ojczystej Anglii. 

Więcej o: