Przez wygląd straciła pracę. Aby ratować rodzinę, wzięła udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę świata"

Mary Ann Bevan była pielęgniarką i w młodości uchodziła za bardzo atrakcyjną kobietę. Z powodu choroby jej wygląd zaczął się jednak diametralnie zmieniać, a ona straciła swoją pracę. Aby utrzymać swoją rodzinę, Mary Ann Bevan zdecydowała się wziąć udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę świata".
Zobacz wideo Gwiazdy Disneya sprzed lat. Co obecnie u nich słychać?

Była normalną, pracującą kobietą. Choroba zmieniła jej życie raz na zawsze

Mary Ann Bevan urodziła się w 1874 roku i wiodła normalne życie, typowe dla ówczesnej przedstawicielki klasy robotniczej. Pracowała bowiem jako pielęgniarka i w 1903 wyszła za mąż za Thomasa Bevana, z którym miała czwórkę dzieci. Choć nic nie zapowiadało choroby, w wieku 32 lat, rzadka choroba endokrynologiczna, spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową zwana akromegalią, dała o sobie znać i zmieniła życie kobiety na zawsze. 

Schudła prawie 100 kg, by zemścić się na byłym chłopaku. Jej metamorfoza jest spektakularna i inspiruje wiele kobietSchudła prawie 100 kg, by zemścić się na byłym chłopaku. Jej metamorfoza jest spektakularna i inspiruje wiele kobiet

Przez swój wygląd straciła pracę. Mary Ann Bevan wzięła udział w konkursie na "najbrzydszą kobietę świata", by utrzymać rodzinę

W wyniku postępującej choroby, wygląd Mary Ann Bevan nieustannie się zmieniał, co sprawiało, że stawała się coraz większym pośmiewiskiem nie tylko wśród pacjentów, lecz także w gronie swoich współpracowników w szpitalu. Jedenaście lat po ślubie partner kobiety niespodziewanie zmarł, a wychowanie dzieci oraz utrzymanie domu spadło wyłącznie na nią. W wieku 40. lat, kobieta przez swój wygląd straciła pracę pielęgniarki. Chcąc utrzymać finansowo rodzinę, podjęła decyzję o wzięciu udziału w konkursie na "najbrzydszą kobietę na świecie". 

Ta kobieta twierdzi, że ogromny biust zrujnował jej życie miłosne. 'Moje piersi nie chcą przestać rosnąć'Ta kobieta twierdzi, że ogromny biust zrujnował jej życie miłosne. "Moje piersi wciąż rosną"

Mary Ann Bevan wygrała ten konkurs i dostała za to 50 funtów. Ze względu na to, że wygląd kobiety wzbudzał ogromne zainteresowanie, a żyła u schyłku epoki wiktoriańskiej, która traktowała cyrk jako jedną z najwyższych form rozrywki, zatrudniana była nie tylko w cyrkach, lecz także amerykańskim "freak show" należącym do parku rozrywki Dreamland na Coney Island w Nowym Jorku, gdzie występowała u boku m.in. brodatej kobiety czy bliźniaków syjamskich. Mary Ann Bevan zmarła w wieku 59 lat, a tuż przed śmiercią poprosiła dzieci, by te pochowały ją w ojczystej Anglii. 

Więcej o: