Spacer z kijami wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm i jeśli do tej pory kojarzył ci się z treningiem dla seniorów, to pora zmienić myślenie. Poznaj zalety nordic walking i sprawdź, jak chodzić z kijami, żeby schudnąć i polepszyć swoją sprawność.
Dzisiaj coraz więcej osób wybiera właśnie tę formę aktywności fizycznej. I choć na początku maszerujący z kijkami budzili zdziwienie, to teraz ten letni trening narciarzy jest absolutnym hitem. Nie dziwne! Zacznijmy od tego, że nordic walking aktywuje nawet 90 proc. mięśni, dzięki czemu pozwala spalić nawet o 40-60 procent więcej tkanki tłuszczowej niż podczas zwykłego maszerowania. W przeciwieństwie do biegania, sport ten mocno aktywizuje górne partie sylwetki - ramiona, barki i klatkę piersiową. Jakie jeszcze są zalety tego sportu?
Doskonałe legginsy do ćwiczeń znajdziesz TUTAJ >>>
Naukę techniki nordic walkingu zacznij bez kijków. Staraj się iść, stawiając długie kroki od pięty. Pilnuj, aby plecy były wyprostowane a ramiona rozluźnione. Patrz w dal a nie pod nogi.
Kolejny krok to trening z kijkami. Zachowując postawę, taką jak podczas treningu bez kijków zacznij się poruszać, ciągnąc kijki za sobą. Pamiętaj o wyprostowanej sylwetce. Z czasem rozpocznij delikatne wymachy ramion (jakbyś nie miała w dłoniach kijków). Dłonie są otwarte, nie trzymamy rękojeści kijka (nie wypadną, bo są w rękawiczce). Wprawiamy w ruch kijki, ale nie wbijaj ich w podłoże. W ten sposób pokonaj dystans ok. 500 m.
Następnie chwyć rękojeść kija i staraj się go wbijać w podłoże. Ręka wysunięta do przodu nie może być wyżej od linii pępka. Miejsce wbicia kijka do nordic walking to mniej więcej połowa kroku. Wbijaj kij w podłoże dłonią zamkniętą na rękojeści, ręka prosta przechodzi przez linię biodra do tyłu. Po odepchnięciu się od podłoża, puszczaj kij, otwierając dłoń, i przenieś go do przodu. Rękawiczka przy kijach sprawia, że są one cały czas przymocowane do dłoni, dzięki czemu możesz wykonać ruch powrotny ręki bez konieczności trzymania rękojeści.