Bez wysiłku spalisz tkankę tłuszczową i poprawisz kondycję. Tę megapopularną aktywność kochają kobiety

Poprawia kondycję, odciąża kręgosłup i stawy, a do tego spala więcej kalorii niż zwykły marsz. Nordic walking już kilka lat temu zyskał na popularności, nie bez powodu. Ma wiele zalet. Sprawdź, jakie.

Spacer z kijami wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm i jeśli do tej pory kojarzył ci się z treningiem dla seniorów, to pora zmienić myślenie. Poznaj zalety nordic walking i sprawdź, jak chodzić z kijami, żeby schudnąć i polepszyć swoją sprawność.

Zobacz wideo Najfajniejsze miejskie miejscówki, w których aktywnie spędzisz czas

Podczas nordic walking spalisz więcej kalorii niż podczas zwykłego marszu. Jakie są inne zalety tego treningu? 

Dzisiaj coraz więcej osób wybiera właśnie tę formę aktywności fizycznej. I choć na początku maszerujący z kijkami budzili zdziwienie, to teraz ten letni trening narciarzy jest absolutnym hitem. Nie dziwne! Zacznijmy od tego, że nordic walking aktywuje nawet 90 proc. mięśni, dzięki czemu pozwala spalić nawet o 40-60 procent więcej tkanki tłuszczowej niż podczas zwykłego maszerowania. W przeciwieństwie do biegania, sport ten mocno aktywizuje górne partie sylwetki - ramiona, barki i klatkę piersiową. Jakie jeszcze są zalety tego sportu

  • Zwiększa ruchomość stawów i kręgosłupa oraz odciąża je, eliminując bóle. Dzięki chodzeniu z kijami zmniejszamy obciążenie kolan aż o 30 procent. 
  • Wzmacnia wszystkie mięśnie ciała.
  • Poprawia krążenie i dodaje energii. Nordic walking zwiększa wydolność tlenową, przez co rzadziej się męczymy, mamy więcej siły.

Doskonałe legginsy do ćwiczeń znajdziesz TUTAJ >>> 

Nordic walking - od czego zacząć trening

Naukę techniki nordic walkingu zacznij bez kijków. Staraj się iść, stawiając długie kroki od pięty. Pilnuj, aby plecy były wyprostowane a ramiona rozluźnione. Patrz w dal a nie pod nogi.

Kolejny krok to trening z kijkami. Zachowując postawę, taką jak podczas treningu bez kijków zacznij się poruszać, ciągnąc kijki za sobą. Pamiętaj o wyprostowanej sylwetce. Z czasem rozpocznij delikatne wymachy ramion (jakbyś nie miała w dłoniach kijków). Dłonie są otwarte, nie trzymamy rękojeści kijka (nie wypadną, bo są w rękawiczce). Wprawiamy w ruch kijki, ale nie wbijaj ich w podłoże. W ten sposób pokonaj dystans ok. 500 m.

Następnie chwyć rękojeść kija i staraj się go wbijać w podłoże. Ręka wysunięta do przodu nie może być wyżej od linii pępka. Miejsce wbicia kijka do nordic walking to mniej więcej połowa kroku. Wbijaj kij w podłoże dłonią zamkniętą na rękojeści, ręka prosta przechodzi przez linię biodra do tyłu. Po odepchnięciu się od podłoża, puszczaj kij, otwierając dłoń, i przenieś go do przodu. Rękawiczka przy kijach sprawia, że są one cały czas przymocowane do dłoni, dzięki czemu możesz wykonać ruch powrotny ręki bez konieczności trzymania rękojeści. 

Sprawdź też modne buty sportowe w świetnych cenach! 

Więcej o: