Nie tylko pisanki. Jak nowocześnie przystroić dom na Wielkanoc? Tradycyjne ozdoby w nowym wydaniu

Wielkanoc to przede wszystkim święta rodzinne. Jedni oddają się zadumie podczas Wielkiego Tygodnia, a drudzy już wtedy zastanawiają się, jak przystroić dom na wyjątkową okoliczność. Święta Wielkiej Nocy to także dla wszystkich czas radości. Niezależnie od tego, czy dekorując domy zdecydujemy się na tradycyjne, czy nowoczesne rozwiązania, wspólnym mianownikiem będzie przytulna, rodzinna atmosfera i wyjątkowy klimat.

Ozdoby na Wielkanoc. Jak stylowo ozdobić wnętrza? Pisanki nie muszą być nudne

Z wielkanocnych dekoracji najbardziej popularne są pisanki. Zarówno położone na świątecznym stole, jak i te umieszczone w niewielkich koszyczkach, mogą diametralnie się od siebie różnić. Co roku królują też wydmuszki, czyli skorupki od jajek, które podwieszane na kolorowych tasiemkach wyglądają świątecznie i uroczo. Szczególnie popularne wśród dzieci zdobione jajka, nie muszą być wykonane własnoręcznie. W sklepach pełno jest ozdób, które zrobione z drewna lub plastiku, z powodzeniem zastąpią te, przygotowane w domu. Ekstrawagancji doda pomalowanie jajek na złoto lub srebro. Odważna propozycja świetnie będzie pasować do wnętrz, w których królują klasyczne, jednolite barwy. Świetnie sprawdzą się, jako element świecznika, lub ozdób kwiatowych

Zobacz wideo Zajączki z serwetek

złote pisankizłote pisanki unsplash

Wielkanocne gniazdka w oryginalnym wydaniu

Jeśli już jajka, to z zasady w koszykach, lub gniazdach. Poza popularną święconką, pisanki mogą znaleźć wiele innych zastosowań. Symbol jajka, czyli nowego życia, króluje od wielu lat i mimo, że często pojawia się w towarzystwie wielkanocnych zajączków i kurczaków, to bezkonkurencyjnie pozostaje numerem 1. Gniazdka nie muszą być wykonane z gałęzi. Wielkanoc to radosny czas, dlatego warto, aby nadać im nieco koloru. Jaskrawe odcienie sprawdzają się nie tylko w modzie, ale nadają optymistycznego akcentu w domowym zaciszu. 

nowoczesne dekoracje wielkanocnenowoczesne dekoracje wielkanocne unsplash

Wydmuszki w wersji decoupage, będą ładnie wyglądać na... balkonie

Wydmuszki, to dekoracja dla cierpliwych. Przy ich wykonaniu trzeba bardzo uważać, aby nie zbić delikatnej skorupki. Kiedy jednak opanujemy tą trudną sztukę, warto zapoznać się z techniką decoupage. W ten sposób, możemy ozdobić nasze wydmuszki przeróżnymi wzorami, które idealnie będą pasować do naszego wystroju. Przy dobrej pogodzie wydmuszki znajdą swoje zastosowanie na balkonie. Zaczepione na kolorowych wstążkach mogą powiewać na wietrze i zachęcać do wyjścia na zewnątrz. Im ciekawsze wzory, tym lepiej. Proponujemy, aby wykazać się oryginalnością, ponieważ nowoczesny akcent w tradycji, z pewnością zachwyci wielkanocnych gości. 

oryginalne wydmuszkioryginalne wydmuszki unsplash

Więcej o: