Chcesz szybciej spalić tłuszcz? Wystarczy, że wypijesz ten napój przed treningiem

Zastanawiasz się, jak zwiększyć spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń? Wystarczy wypić popularny napój, a twój trening stanie się bardzej efektywny.

Skuteczność odchudzania zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musisz zadbać o niskokaloryczną i zbilansowaną dietę. Aby przyspieszyć pozbycie się nadprogramowych kilogramów powinnaś ćwiczyć. Aktywność fizyczna zagwarantuje lepsze rezultaty i poprawi twój stan zdrowia. Co zrobić, aby przyśpieszyć spalanie tłuszczu podczas treningu? Naukowcy znaleźli na to pewien sposób. 

Zobacz wideo Odchudzające ćwiczenia na uda i pośladki

Napój, który przyspieszy spalanie tłuszczu podczas treningu

Hiszpańscy naukowcy dowiedli, że kawa, wypita na 30 minut przed treningiem pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej. Zespół naukowców w Grenadzie przeprowadził eksperyment z udziałem 15 mężczyzn, których średnia wieku wynosiła 32 lata. Celem badania było sprawdzenie, czy istnieje zależność między spożyciem kofeiny a zwiększeniem efektywności ćwiczeń. Uczestnicy musieli czterokrotnie przystąpić do próby wysiłkowej w siedmiodniowych odstępach czasu. Na pół godziny przed treningiem - odpowiednio o 8:00 i 17:00 - przyjmowali ilość kofeiny odpowiadającą jednej filiżance mocnej kawy lub placebo.

"Nasza analiza ujawniła, że spożycie kofeiny 30 minut przed treningiem aerobowym wyraźnie zwiększa spalanie tłuszczu w organizmie. Efekty są przy tym najbardziej widoczne podczas ćwiczeń popołudniowych" - mówi dr Francisco J. Amaro, główny autor badania.

Badacz podkreśla, że ćwiczenie na czczo - wbrew powszechnie panującej opinii - wcale nie jest najskuteczniejszym sposobem na redukcję tłuszczu. Lepsze efekty uzyskamy trenując po południu. Przed treningiem najlepiej wypić mocną czarną kawę, która spowolni proces rozpadu glikogenu (węglowodanów, które stanowią swego rodzaju rezerwę energetyczną), dzięki czemu organizm będzie zmuszony do poboru tłuszczu i spalenia go w pierwszej kolejności. 

Zalecenie dotyczące ćwiczenia o poranku jest powszechnie spotykane, ale nie ma naukowych dowodów na to, że faktycznie pomaga ono spalić tłuszcz w większym stopniu. Nasze badanie pokazało, że połączenie spożycia kofeiny i treningu w godzinach popołudniowych jest optymalnym scenariuszem dla osób, które dążą do spalenia jak największej ilości tłuszczu podczas wysiłku fizycznego -  podsumowuje dr Amaro.
Więcej o: