Najpiękniejsza królowa świata. Kim jest Jetsun Pema?

Jetsun Pema to królowa Bhutanu, żona Jigme Khesara Namgyela Wangchucka. Od lat w mediach na całym świecie nazywana jest "najpiękniejszą królową świata". Jednak mimo to, jest dosyć tajemniczą postacią.

W 2011 roku media na całym świecie obiegła informacja, że 31-letni król himalajskiego Bhutanu Jigme Khesara Namgyela Wangchucka poślubił o 10 lat młodszą Jetsun. Ślub pary odbył się w jednym z najstarszych klasztorów buddyjskich w kraju. W jego czasie Jetsun została także koronowana. 

Zyskała tytuł najpiękniejszej królowej świata

Ślub pary wzbudził ogromne zainteresowanie. Często podkreślano fakt, że wybranka króla to dziewczyna z ludu. - Nie wiem, jak Jetsun zostanie odebrana przez mój naród. Jednak dla mnie jest tą jedyną - powiedział władca Bhutanu w rozmowie z lokalną prasą. Uwagę przykuła także niezwykła uroda Jetsun. W wielu publikacjach na temat królewskiego ślubu nazywano ją "najpiękniejszą królową świata". 

Zobacz wideo W Europie nadal rządzi jeden monarcha absolutny

Kim jest Jetsun Pema?

Jetsun Pema to córka pilota, w tym roku skończy 31 lat. Kobieta studiowała w Regent's College w Londynie. Króla Bhutanu poznała, gdy była jeszcze dzieckiem. Jigme Khesara Namgyela Wangchucka w czasie jednego z pikników zobaczył piękną dziewczynkę, od której nie mógł oderwać wzroku. Sam miał w tym czasie 17 lat. Uklęknął przed nią i oświadczył, że chce, aby została jego żoną, gdy dorośnie. Marzenie monarchy spełniło się czternaście lat później. 

W 2016 roku królowa urodziła pierwszego syna. Po narodzinach zgodnie z tradycją chłopiec automatycznie otrzymał tytuł Następcy Tronu Bhutanu. W marcu ubiegłego roku przyszedł na świat kolejny syn królewskiej pary. Chłopiec otrzymał imię Jigme Ugyen Wangchuck.

 

Królowa Jetsun aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie obserwuje obecnie ponad 222 tysięcy osób. 

 

Bhutan to państwo śródlądowe w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach, graniczące na północy, zachodzie i wschodzie z Chinami, a na południu z Indiami. Co ciekawe, ponad połowa terytorium kraju leży powyżej 3000 m n.p.m. Bhutan jest niepodległy od 1971 roku. Dopiero na początku lat 60. ubiegłego stulecia kraj otworzył się na świat. Telewizja jest w nim zmiana dopiero od 1999 roku. Zmiany te forsował ojciec i poprzednik obecnego króla, panujący od 1972 do 2006 roku Jigme Singye Wangchuck.

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: