Wypijaj łyżkę dziennie, a stracisz zbędne kilogramy. Niezwykłe właściwości octu jabłkowego

Niewiele osób wie, że ocet jabłkowy to nie tylko znakomita przyprawa w kuchni, ale także świetne naturalne lekarstwo. Jakie są zalety octu jabłkowego i jaki ma wpływ na odchudzanie? Sprawdź!

Z badań wynika, że ocet jabłkowy zawiera dużo minerałów i witamin. Właśnie ze względu na nie, warto spożywać go nie tylko jako dodatek do sałatki, ale także jako suplement codziennej diety. Ma bardzo dobry wpływ na zdrowie i na urodę. Przekonaj się, dlaczego warto włączyć ocet jabłkowy do jadłospisu. 

Lecznicze właściwości octu jabłkowego 

Ocet jabłkowy od dawna stosuje się jako domowa metoda leczenia wielu dolegliwości. Pomaga przy:

  • zaburzeniach trawiennych - wspomaga wydzielanie soków żołądkowych, przyspiesza trawienie, ułatwia i reguluje wypróżnianie;
  • obniżaniu poziomu cholesterolu;
  • problemach skórnych (trądzik, zaskórniki, wypryski) - ma działanie bakteriobójcze. Wystarczy przemyć cerę octem rozcieńczonym z wodą (stopień rozcieńczenia zależy od wrażliwości cery); 
  • problemach z łupieżem - płukanki z octu jabłkowego są pomocne w leczeniu łupieżu oraz przetłuszczających się włosów. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcji 1:1 (pół szklanki octu rozcieńczyć z połową szklanki wody) i pozostawić miksturę na głowie i włosach na około 15 minut. W przypadku delikatnej skóry należy stosować większe rozcieńczenia lub na początku sprawdzić na małym fragmencie skóry, czy ocet nie wywołuje alergii i podrażnień.

Zdrowe śniadanie Dlaczego śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia? Smaczne przepisy

Ocet jabłkowy pomaga walczyć z nadwagą 

Wiele kobiet ucieszy się z faktu, że regularne spożywanie octu jabłkowego przyczynia się do utraty wagi. Ocet zawiera wiele witamin z grupy B, które biorą udział w metabolizmie tłuszczów, węglowodanów i białek, przez co zapobiega gromadzeniu tkanki tłuszczowej, ale także pomaga w jej spalaniu. Duża zawartość pektyn pęczniejących w żołądku spowalnia czas opróżniania żołądka, dzięki czemu czujemy uczucie sytości. Poza tym łyżka octu, to tylko 3 kcal. Pamiętaj jednak, że picie octu nie zastąpi zdrowej, zbilansowanej diety. Może ją tylko wspomóc. 

Ważyła ponad 100 kg - przeszła ogromną metamorfozę Ważyła ponad 100 kg. Jak udało jej się schudnąć? Wyeliminowała tylko dwa typy produktów

Jak stosować ocet jabłkowy? 

Wystarczająca dawka octu jabłkowego to 1 lub 2 łyżki dziennie. Ocet jabłkowy można stosować jako dodatek do potraw albo spożywać w formie napoju rozcieńczonego wodą (1 łyżka octu na szklankę wody). Lepiej przyjmować go w rozcieńczonej formie, ponieważ działa mniej drażniąco na błonę śluzową jamy ustnej oraz przewód pokarmowy. 

Więcej o: