Walka z tłuszczem na brzuchu nie należy do najłatwiejszych. Jak zawalczyć z niechcianą "oponką"? Dobra wiadomość jest taka, że ćwiczenia w połączeniu ze spożywaniem pewnych produktów powodują szybsze spalanie tłuszczu. Co jeść, aby szybciej pozbyć się tłuszczu z brzucha? Przedstawiamy listę 7 produktów.
Zawarte w awokado nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz poprawiają metabolizm. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych potwierdziły, że u osób, które zjadały pół awokado dziennie obwód brzucha zmniejszył się o około 2 centymetry po kilku tygodniach.
To doskonałe źródło witamin i minerałów. Spożywanie orzechów reguluje metabolizm i wspomaga utratę wagi. To zdrowe tłuszcze, które są dobre dla zdrowia oraz sylwetki.
Zawarte w nich polifenole powstrzymują komórki tkanki łącznej przed przechowywaniem tłuszczu. Uruchamiają też lipolizę, czyli rozpad komórek tłuszczowych, dlatego warto jeść je codziennie.
Produkty z pełnego ziarna zawierają wysoki poziom niezbędnych składników odżywczych oraz błonnika, który przyspiesza metabolizm i powoduje szybszą utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Nie zawierają także żadnych ukrytych cukrów czy sztucznych substancji, które utrudniają trawienie i zatrzymują spalanie tłuszczu.
Są niezwykle istotne dla zdrowia jelit, metabolizmu oraz utraty tkanki tłuszczowej. Ich dużą zawartość znajdziesz w kiszonkach. Możesz je także suplementować.
To jeden z najlepszych napojów, jakie możesz stosować, jeśli próbujesz spalić tłuszcz na brzuchu. Zielona herbata reguluje poziom cukru we krwi, obniża ciśnienie, a ze względu na dużą zawartość antyoksydantów hamuje namnażanie wolnych rodników. Zawiera też polifenole, dzięki czemu wspomaga regulacje poziomu kortyzolu i zapobiega przejadaniu się.
Jest niskokaloryczna i dzięki temu to świetny produkt wspomagający spalenie tłuszczu. Szklanka komosy ryżowej może zawierać do 5 gram błonnika, co sprawia, że wspomaga trawienie i usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha.
Fleksitarianizm - dieta kompromisu. Na czym polega i dlaczego ma korzystny wpływ na stan zdrowia?