Pragniesz wyglądać o 20 lat młodziej? Poznaj sekret urody Julii Roberts - nie jest nim botoks

Amerykańska aktorka Julia Roberts zniewala młodzieńczością w wieku 53 lat. Kluczem do pięknego wyglądu w jej przypadku nie są zabiegi kosmetyczne, a świadoma pielęgnacja. Jakie urodowe triki są regularnie stosowane przez gwiazdę?

Julię Roberts już kilkakrotnie okrzyknięto najpiękniejszą kobietą na świecie. Nic dziwnego, ponieważ aktorka mimo upływających lat prezentuje się zjawiskowo. To zasługa dobrych genów i pięknego uśmiechu, ale również sprawdzonych patentów urodowych. Które z nich są dla aktorki najważniejsze?

Zobacz wideo "Pretty Woman" - ten film ma już 30 lat! Dlaczego nie przetrwał próby czasu?

Julia Roberts mówi "nie" botoksowi

Po nieudanych zabiegach kosmetycznych, aktorka zraziła się do ingerencji w naturalne piękno. Była negatywnie zaskoczona swoim wyglądem i postawiła na inne skuteczne metody. Aktorka nie popiera bezwzględnego dążenia do ideału. Jest zdania, że każda twarz opowiada wyjątkową historię, w którą nie powinien wtrącać się chirurg. Obecnie stawia na pielęgnację przeciwstarzeniową, w której królują poniższe zasady:

  • Regularne stosowanie kremu z filtrem - zima nie jest wyjątkiem. Promieniowanie UVA potrafi dotrzeć do nas także przez szyby. Aplikacja kremu z ochronnym filtrem jest dla aktorki pierwszym krokiem przed wyjściem z domu.
  • Nawilżanie okolicy pod oczami - w tym miejscu skóra jest bardzo cienka. Najszybciej widać tutaj oznaki starzenia. Julia Roberts stawia na kosmetyk Contour des Yeux. Stosuje go dwa razy dziennie, chcąc zachować świeże spojrzenie. 
  • W celu zachowania nawilżonych dłoni aktorka sięga po... oliwę z oliwek! Ten drogocenny produkt dostępny w każdej kuchni potrafi zdziałać cuda. Kilkanaście minut moczenia dłoni w oliwie gwarantuje spektakularny efekt. Julia Roberts poleca stosowanie tego produktu na całe ciało. 
  • Praca nad sylwetką - bez tego się nie obejdzie. Aktorka ćwiczy jogę i pilates. Wybiera ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie całego ciała. Nie lubi jednak intensywnego wysiłku. Prawdziwą satysfakcję czerpie z wybranych aktywności. Pozwalają jej zachować jasność umysłu. 
  • Dieta probiotyczna - aktorka przez pewien okres stosowała sposób żywienia dr. Perricona. Bazuje ona na składnikach z dużą dawką kwasów tłuszczowych Omega-3. Zawiera mnóstwo owoców, warzyw i ryb. 
  • Czyszczenie zębów sodą oczyszczoną - zniewalający biały uśmiech aktorki nie jest efektem wizyt u dentysty. 

Julia Roberts stawia przede wszystkim na uśmiech i optymistyczne nastawienie, które wychodzi na zewnątrz. Swym śmiechem aktorka potrafi zarazić każdego.

TOP produkty urodowe! Ulubieńcy kobiet

Delikatny makijaż na co dzień

Julia Roberts stroni od przerysowanej twarzy. Na co dzień stawia na delikatny akcent w postaci podkręconych rzęs i małej warstwy tuszu. Powieki lubi podkreślić eyelinerem. Usta zaś przyozdabia błyszczykiem. Dużą wagę przykłada do kształtu brwi, które są kluczowym elementem twarzy. Fluid wybiera w naturalnym odcieniu, a jego formuła musi odpowiadać potrzebom jej skóry. Tak naprawdę przy zadbanej cerze nie potrzeba wcale wielu kosmetyków kolorowych. Naturalny blask jest w modzie, ale należy pamiętać, że wydobędziemy go odpowiednią pielęgnacją. 

Hity pielęgnacyjne na wiosnę!

Więcej o: