Przez 12 dni jadła tylko banany. Efekt tej diety zaskoczył wszystkich

Dietetyczka Yulia Tarbath postanowiła zrobić nietypowy eksperyment. Przez 12 dni jadła tylko banany. Sprawdź, co wydarzyło się z jej ciałem w czasie bananowej diety.

Pewnie gdzieś już słyszałaś o diecie bananowej. I choć ta wydaje się dość to kontrowersyjny sposób odżywiania, to przynosi zaskakujące efekty. Dietetyczka Yulia Tarbath postanowiła obalić mit na temat jedzenia maksymalnie trzech bananów dziennie i przez 12 dni jadła tylko ten owoc. Jakie rezultaty przynosi ta dieta

Zobacz wideo Banany są zdrowsze niż myślisz. A na dodatek pomagają rzucić palenie

Czym jest dieta bananowa? 

Dieta bananowa, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na jedzeniu tylko bananów. Dietetyczka Yulia Tarbath postanowiła sprawdzić, jakie efekty może przynieść jedzenie tylko tego owocu przez 12 dni. Co się wydarzyło z jej ciałem przez ten czas. Okazuje się, że po tych kilkunastu dniach układ pokarmowy Yulia Tarbath zaczął lepiej pracować. Kobieta przestała mieć problemy z bólami brzucha i wzdęciami. Jest to skutek tego, że jej ciało nie musiało przetwarzać żadnego innego pokarmu. Dietetyczka przyznała także, że dzięki tej diecie udało jej się wyciszyć i odstresować. 

Yulia Tarbath zauważyła dużą poprawę kondycji swojej skóry - stała się bardziej nawilżona i gładka bez stosowania balsamów i peelingów

Efektem był też spadek masy ciała. Na diecie bananowej można stracić sporo kilogramów. Yulia Tarbath dodaje także, że podczas bananowego detoksu można wzbogacić dietę o sałatę, seler, inne zielone warzywa i wodę kokosową, która dostarczy organizmowi więcej składników odżywczych. 

 

Jak stosować dietę bananową? 

Pamiętaj, że dieta bananowa to nie jest sposób odżywiania, który powinien być stosowany przez dłuższy czas. Organizm potrzebuje zbilansowanej diety bogatej w różne mikro i makro składniki, a jedzenie tylko bananów nie odżywi odpowiednio naszego organizmu. 

Jeśli chcesz spróbować bananowego detoksu zacznij od weekendu. Lepiej nie narażać organizmu na tak wielki szok. Dieta nie wymaga ograniczenia kalorii, więc powinnaś zjadać około 20 sztuk dziennie. Jak obliczyć, ile bananów powinno się jeść podczas całego dnia? Możesz podzielić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ok. 2000 kcal przez ilość posiłków, czyli np. 5. Otrzymujemy wtedy wynik 400 kcal, czyli w każdym posiłku powinniśmy zjeść 4 banany.

 
Więcej o: