Krzesełka na balkon. Które modele sprawdzą się najlepiej?

Krzesełka na balkon powinny być lekkie, trwałe i odporne na działanie słońca, deszczu i wiatru. Jakie modele sprawdzą się w każdych warunkach?

Jaki stolik i krzesełka na balkon?

Krzesełka na balkon, a także stolik to niezbędne wyposażenie, jeżeli balkon chcemy wykorzystywać w celach rekreacyjnych i do odpoczynku. Jaki stolik i krzesełka na balkon będą najlepsze? Należy pamiętać, że nie każdy balkon oferuje na tyle dużo przestrzeni by ustawić na nim duże, wygodne krzesła. Nie oznacza to jednak, że takiego balkonu nie da się urządzić. Producenci mebli balkonowych i ogrodowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta, tworząc modele dostosowane do balkonów i tarasów o niewielkich rozmiarach. Na rynku dostępna jest cały szereg kompaktowych rozwiązań, które pozwolą zorganizować nawet najbardziej ciasną przestrzeń, tworząc przytulny i wygodny kącik relaksu. Jeśli żadne z nich nie przypadanie ci do gustu, warto skontaktować się z lokalnym zakładem stolarskim, który może wykonać odpowiednią zabudowę pod konkretny wymiar.

Krzesełka na mały balkon: jakie wybrać?

Krzesełka na mały balkon to przede wszystkim siedziska lekkie i poręczne, które w każdej chwili można przenieść w inne miejsce i łatwo przechować. Mieszkańcy bloków zwracają w ich przypadku uwagę na to, czy można je trzymać na balkonie przez cały rok i nie ulegną one zniszczeniu. W takiej roli najlepiej sprawdzą się krzesełka z tworzywa sztucznego, np. plastiku lub rattanu, gdyż nie chłoną one wilgoci i nie są podatne na zmianę temperatury. Oczywiście takie krzesełka również warto zabezpieczyć jesienią, np. pakując je w odpowiednie pokrowce, które zabezpieczą je przed brudem i uszkodzeniem. 

Zobacz wideo Uprawa roślin na balkonie - czego potrzebujesz, co można zasiać, na co zwrócić uwagę?

Krzesełka składane na balkon: idealne rozwiązanie na mały balkon

Krzesełka składane na balkon to rozwiązanie stworzone wprost dla właścicieli małych balkonów, które w zależności od potrzeb mogą pełnić różne funkcje. Jeśli chcemy nieco odpocząć na balkonie, wówczas rozkładamy krzesełka, układamy na nich miękkie siedziska i gotowe. A jeśli np. chcemy na balkonie rozłożyć suszarkę na pranie, wówczas je składamy i zajmują one na tyle niewiele miejsca, że łatwo jest skorzystać z całej przestrzeni. 

Krzesełka składane na balkon znajdziemy zarówno w wersji z tworzywa sztucznego jak i drewniane. Te drugie będą zdecydowanie lepiej się prezentować i będą idealnym akcentem w naturalistycznej aranżacji balkonu. Niestety jednak drewniane meble ogrodowe wymagają pewnej dbałości - co jakiś czas należy je lekko oszlifować i zaimpregnować środkiem do ochrony drewna. Warto także zaopatrzyć się w specjalnie do nich dopasowane poduchy, które sprawią, że użytkowanie stanie się bardziej komfortowe. 

Stolik i krzesełka dla dzieci na balkon

W asortymencie mebli balkonowych znajdziemy także stoliki i krzesełka dla dzieci na balkon. Najczęściej są to mebelki wykonane z tworzyw sztucznych spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa, niezbędne do tego by nadawały się one do użytku przez dzieci. Występują one w wielu wzorach i kolorach, często inspirowane są także postaciami z popularnych wśród najmłodszych bajek

W przypadku stolików i krzesełek dla dzieci na balkon należy wziąć pod uwagę ich rozmiar, tak aby użytkowanie było komfortowe dla najmłodszych. Pamiętać trzeba także zawsze o tym, aby nie zostawiać dzieci samych z mebelkami na balkonie, gdyż może dojść do niebezpiecznego wypadku, np. upadku z wysokości. 

Zobacz też: Surfinia - jeden z najpopularniejszych kwiatów balkonowych w Polsce

Więcej o: