Jak Donatella Versace wyglądała kiedyś? Na starych zdjęciach jest nie do poznania

Po śmierci brata w 1997 roku Donatella Versace przejęła kontrolę nad modowym imperium. Mimo licznych sukcesów, w ostatnich latach było o niej głośno przede wszystkim w kontekście licznych operacji plastycznych. Jak projektantka wyglądała przed tymi ingerencjami w swój wygląd?

Donatella Versace to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci świata mody. Słynna projektantka przyszła na świat na południu Włoch w 1955 roku. Studiowała lingwistykę we Florencji. W tym czasie jej starszy o dziewięć lat brat Gianni rozpoczynał już swoją karierę w świecie mody w Mediolanie. 

Modowe imperium i rodzinna tragedia

Początkowo Gianni pracował dla domów mody Callaghan i Genny. Jednak już w 1978 roku stworzył własną markę. Gdy firma zaczęła odnosić pierwsze sukcesy, poprosił siostrę, by dołączyła do niego i pomogła mu w jej rozwoju. Rodzeństwo Versace pracowało wspólnie przez większość lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. W tym okresie Donatella zajmowała się głównie tworzeniem reklam. Wszystko przerwała śmierć Gianniego. Słynny projektant został zamordowany w 1997 roku przez seryjnego zabójcę Andrew Cunanana. Po tej tragedii Donatella została szefową firmy i główną projektantką.

Zobacz wideo Tajemnica loga Versace:

Donatella Versace na  starych zdjęciach

Po śmierci brata w 1997 roku Donatella Versace przejęła kontrolę nad modowym imperium. Mimo licznych sukcesów, w ostatnich latach było o niej głośno przede wszystkim w kontekście licznych operacji plastycznych, jakim poddawała się słynna projektantka.

Niedawno na swoim profilu na Instagramie projektantka opublikowała zdjęcie z 1992 roku, na którym widzimy ją wraz z Eltonem Johnem. Zobaczcie, jak w tamtych latach wyglądała Donatella Versace:

 

Gianni Versace: Moja siostra jest uosobieniem stylu Versace

Na jej profilu możemy znaleźć także zdjęcie z maja 1993 roku. Projektantka pozuje na nim ze swoim bratem Giannim Versace. Podobno siostra była jego największym krytykiem i muzą. - Moja siostra jest uosobieniem stylu Versace. Plasuje się on się gdzieś pomiędzy seksownym glamourem, ekstrawagancją a kiczem - powiedział w jednym z wywiadów Gianni Versace. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: