Stolik składany na balkon- w poszukiwaniu miejsca

Stolik składany na balkon to praktyczny kompromis pomiędzy ładnym wyglądem a funkcjonalnością. Jak samodzielnie zrobić składany stolik bez większego wysiłku? Sprawdź nasze gotowe pomysły.

Składany stolik na balkonie- dlaczego to dobry wybór? 

Typowy balkon w bloku pełni bardzo wiele funkcji, jest to nie tylko strefa relaksu, ale też suszarnia oraz schowek. Jak na małej powierzchni stworzyć strefę idealną, która sprawdzi się w różnych okolicznościach? Z pomocą przychodzi stolik składany na balkonie, który w razie potrzeby może stać się zupełnie niewidoczny. 

Jaki składany stolik na balkon- wybierz najlepszą opcję 

Do mieszkania na wynajem lub gdy nie możemy pozwolić sobie na ingerencję w elewację, idealne będzie po prostu składane krzesełko. Zarówno krzesło z metalu jak i drewna można pomalować na ulubiony kolor. Aktualnie bardzo modny jest motyw spływającej farby. Takie krzesełko nie tylko możemy zabrać na kolejne mieszkanie, ale po sezonie przenieść na przykład do sypialni w formie nocnej szafki.

 

A jaki składany stolik na balkon będzie odpowiedni, gdy szukamy rozwiązania na stałe?

Jak zrobić składany stolik na balkon. Mebel opuszczany 

Jak zrobić składany stolik na balkon DIY? Do wykonania stolika, który można złożyć, wystarczy kilka desek, zawiasy oraz bejca. Deski skręcamy w formie półki i przykręcamy do ściany. Bardzo ważny jest też system podpórki. Dobrym patentem będą dedykowane zawiasy, które utrzymają ciężar konstrukcji. W efekcie otrzymamy funkcjonalny stolik w sam raz na kawę lub pod laptopa, chociaż przed postawieniem droższego sprzętu warto wcześniej sprawdzić, czy konstrukcja jest stabilna. 

 
Zobacz wideo Balkonowy kwietnik ze skrzynki po owocach. Efekt murowany, a wykonanie dziecinnie proste!

Zobacz też: Osłony na balkon. Jak skutecznie osłonić się przed wścibskimi sąsiadami?

Stolik składany na balkon- opuszczane boki 

Bardzo funkcjonalną opcją są gotowe stoliki, które mają dodatkowo składane skrzydła. To idealne rozwiązanie, które rośnie w ramach potrzeb. Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy blatu na dwie kawy, czy większego stołu na rodzinny obiad. Po sezonie stolik, który ma opuszczane boki, idealnie sprawdzi się w kuchni w formie praktycznej wyspy. 

 

Jak zrobić stolik składany na balkon- DIY

Z pewnością większość osób do wykonania stolika będzie potrzebowała konkretnej instrukcji. Poniżej prezentujemy najlepsze wideo w kategorii: Jak zrobić stolik składany na balkon. Przed przystąpienie do pracy warto poświęcić kilka chwil na dedykowany filmik: 

Zobacz też: Surfinia - jeden z najpopularniejszych kwiatów balkonowych w Polsce

Więcej o: