5 sposobów na odchudzanie bez wysiłku. Zrzuć zbędne kilogramy bez ćwiczeń i restrykcyjnej diety

Czy da zrzucić zbędne kilogramy bez diety i forsownych ćwiczeń? Oczywiście, że tak! Jest na to kilka skutecznych sposobów. Przekonaj się sama!

Niektóre nawyki mogą utrudniać zrzucenie nadmiaru kilogramów. Czasem wystarczy zmienić kilka drobnych rzeczy, aby osiągnąć odpowiednią wagę. Wypróbuj kilka technik, które pomogą ci zawalczyć o zgrabną sylwetkę. 

Usuń z zasięgu wzroku niezdrowe jedzenie

Wysokokaloryczne produkty pozostawione w widocznym miejscu zwiększają głód i apetyt. Lepiej trzymać je poza zasięgiem wzroku, a na blacie, stole czy w widocznym miejscu w lodówce zostawiać tylko zdrowe przekąski - np. owoce i warzywa

Regularnie pij wodę

Woda niegazowana pomaga w zmniejszeniu apetytu. Wypicie szklanki wody przed posiłkiem sprawi, że szybciej staniesz się syta. Badania wykazały, że osoby, które piły wodę przed posiłkiem straciły na wadze w ciągu 12 tygodni o 44% więcej niż osoby, które tego nie robiły. Po wodę sięgaj także między posiłkami. Dzięki temu nie będziesz szybko czuć głodu. 

Zrezygnuj z jedzenia przed telewizorem

Jeśli regularnie jesz posiłki podczas oglądania telewizji lub korzystania z urządzeń elektronicznych, możesz nieświadomie zjadać więcej. Rozpraszanie uwagi podczas jedzenia powoduje, że nie kontrolujesz, ile tak naprawdę zjadłaś. Zwracanie uwagi na to, co jesz, może pomóc w spożywaniu mniejszych ilości.

Pamiętaj o wysypianiu się

Niewiele osób wie, że brak snu może zaburzać działanie hormonów regulujących apetyt - leptyny i greliny. Gdy jesteśmy niewyspani nasz organizm próbuje pozyskać więcej energii z pożywienia, dlatego częściej sięgamy po wysokokaloryczne przekąski. Częste zaniedbywanie snu może zwiększa także ryzyko wielu chorób np. cukrzycy typu drugiego i otyłości. 

Zrezygnuj z dużych porcji

Zmniejsz wielkość porcji na talerzu. Lepiej jeść częściej mniejsze porcje, niż przejadać się. Małymi krokami zmniejszaj ilość jedzenia na talerzu, a potem zmniejsz wielkość talerza. Przyjdzie moment, że nawet nie zauważysz, że najadasz się o wiele mniejszą porcją

Więcej o: