Nauczyciel znalazł sposób na urozmaicenie lekcji zdalnych. Jego filmik robi furorę w sieci

Nauczanie zdalne stanowi problem nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Co zatem zrobić, aby zainteresować dzieci prowadzonymi zajęciami? Wystarczy trochę wyobraźni, co udowodnił nauczyciel z Seattle.

Garrett Talcott, który jest nauczycielem wychowania przedszkolnego w Seattle (USA), postanowił urozmaicić dzieciom zajęcia on-line. W tym celu zabrał swoich uczniów na wirtualną wycieczkę do pobliskiego ogrodu zoologicznego. Nagranie z tego wydarzenia robi furorę w sieci. Wystarczyło zaledwie kilka chwil, aby filmik na TikToku, zdobył ogromną liczbę lajków oraz pochlebnych komentarzy. I co najważniejsze, uczestniczy tej wyjątkowej, wirtualnej wycieczki po ZOO byli zachwyceni.

Zobacz wideo

Nauczyciel w ramach zajęć zdalnych zabrał swoich uczniów na wirtualną wycieczkę do ZOO

W ramach jednych z zajęć Garret Talcott udał się do ZOO Woodland Park i zabrał ze sobą komputer. Wszystko po to, aby na bieżąco, on-line relacjonować wycieczkę swoim podopiecznym. Dzieci były zachwycone! Z zapartym tchem oglądały zwierzęta i słuchały opowieści nauczyciela. Prosty pomysł, a jaki skuteczny!

W chwili, gdy klikam przycisk "spotkaj się na żywo", staram się sprawić, aby moi uczniowie mieli jak najlepszy dzień w swoim życiu (...). Jeśli nie jestem wyczerpany, kończąc takie spotkanie, oznacza to, że nie włożyłem w nie całej swojej energii.

- mówił Garrett Talcott w rozmowie z portalem Today.

Mężczyzna przyznał również, że relacja on-line z ZOO bardzo go podekscytowała. Nauczyciel cieszył się, że w wycieczce wraz z nimi uczestniczyło 27 jego podopiecznych z przedszkola.

W ZOO możemy się dużo nauczyć (...). Mieszkając dziesięć minut drogi od ZOO i ucząc zdalnie, postanowiłem wykorzystać tę możliwość.

- przyznał nauczyciel.

Więcej o: