Tych ubrań i stylizacji dojrzałe kobiety powinny unikać. Optycznie dodają lat i powagi

Są pewne elementy stylizacji, które dodają nam powagi i sprawiają, że wyglądamy na starsze. Zrezygnuj z nich, jeśli nie chcesz osiągnąć takiego efektu. Warto wiedzieć, które to, aby ich unikać i niepotrzebnie nie dodawać sobie lat. Przed wami zestawienie pięciu stylizacji, które postarzają. Dojrzałe kobiety powinny ich unikać!

Niektóre ubrania oraz stylizacje optycznie postarzają, dodając nawet kilku lat! Dlatego też dojrzałe kobiety zdecydowanie powinny ich unikać. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótkie zestawienie pięciu najczęstszych błędów w stylizacji, które postarzają. Niestety wiele kobiet wciąż je popełnia i mimowolnie dodaje sobie lat. Co z tego, że mamy piękny, odmładzający makijaż i odpowiednią fryzurę, która optycznie odejmuje lat? Niewłaściwie dobrane ubranie może bowiem skutecznie popsuć ten efekt i postarzać.

Zobacz wideo

Ubrania, które postarzają i optycznie dodają lat - nieodpowiednie wzory

Jeżeli nie chcesz się optycznie postarzać, zrezygnuj z wzorzystych materiałów. Również krata nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla dojrzałych kobiet. Im mniej wzorów na ubraniu, tym lepiej. Postaw na minimalizm i prostotę.

Ubrania, które postarzają i optycznie dodają lat - źle dopasowane spodnie

Źle dopasowane spodnie to jeden z najczęstszych błędów, który sprawia, że optycznie dodajemy sobie lat. W dodatku skutecznie potrafi zniekształcić każdą sylwetkę. Kupując więc spodnie koniecznie zwróć uwagę, aby nie były ani za ciasne, ani też za luźne.

Ubrania, które postarzają i optycznie dodają lat - staromodne materiały

Nieodpowiednio dobrany materiał ubrania może skutecznie dodawać lat. Dlatego kobiety dojrzałe powinny zrezygnować z takich tkanin jak m.in.:

  • gruba wełna,
  • tweed,
  • wszelkich połyskujących,

Oczywiście są również uniwersalne materiały, które idealnie sprawdzą się zarówno u kobiet dojrzałych, jak również u nastolatek. Przykładem takiej tkaniny może być ponadczasowy denim.

Ubrania, które postarzają i optycznie dodają lat - luźne, rozciągnięte tkaniny

Kobiety dojrzałe zdecydowanie powinny zrezygnować z wszelkich ubrań typu oversize. To nic, że są modne, ale niestety dodają lat. Należy również unikać wszelkich rozciągniętych i "znoszonych" ubrań. Nie tylko postarzają i dodają kilogramów, ale wyglądają również jak zaniedbane.

Ubrania, które postarzają i optycznie dodają lat - kolory

Nieodpowiednio dobrane kolory ubrań i dodatków również postarzają. Dlatego kobiety dojrzałe powinny postawić przede wszystkim na sprawdzone odcienie odmładzające, a są to:

  • biel,
  • błękitny,
  • pastelowy róż,
  • czerwony,
  • fuksja.