Kto jest najlepszym rodzicem? Znaki zodiaku wskazują kto dobrze sprawdzi się w tej roli

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie, z którym ma do czynienia wiele z nas. Czasami dobre chęci nie wystarczą. Przy tej roli potrzeba ogromnej dozy cierpliwości i wytrwałości. Niektórym przychodzi to z dużą łatwością. Które znaki zodiaku to świetni rodzice?

Nawiązanie bliskiej więzi z dzieckiem wymaga czasu. Istnieją osoby, które zostały stworzone do rodzicielstwa i w mgnieniu oka rozwiązują wszelkie konflikty z potomstwem. Tacy rodzice to skarb, jednak nie trafiają się każdemu dziecku. Sprawdź, jakie znaki zodiaku radzą sobie wspaniale w rodzicielstwie oraz które z nich muszą włożyć więcej pracy w bycie dobrym rodzicem. 

Zobacz wideo Syn Małgorzaty Kożuchowskiej nie wie, że jego mama jest sławna

Które znaki zodiaku są rodzicami ceniącymi dyscyplinę?

Koziorożce to ostoja stanowczości i zasadniczości. Miłują wszechobecny porządek, zwłaszcza w rodzinie. Mają w zwyczaju obarczać dzieci obowiązkami domowymi od najmłodszych lat. Dobra rada brzmi: pamiętajcie o tym, że najmłodsi potrzebują beztroski i zabawy!

Wodnik przywiązuje dużą wagę do dyscypliny. Pozwala dziecku na swobodę, ale nie bez przesady. Czasami za szybko się irytuje. W takich sytuacjach warto poczekać, aż emocje ostygną. Unikniemy wówczas wylania frustracji na dziecko.

Rak stawia pewne wymagania, które muszą zostać spełnione przez dziecko. Uczy tym sposobem dyscypliny i twardego stąpania po ziemi. Wymagają szacunku do siebie i innych.

Lwom często brakuje cierpliwości oraz wyrozumiałości. Mimo to, sprawdzą się w roli rodzica-przyjaciela, czyli najlepszego kompana w okresie dorastania. Taka osoba w rodzinie to skarb, którego zazdroszczą rówieśnicy dziecka. 

Skorpion kocha swoje dziecko najbardziej na świecie, ale stawia w rodzicielstwie na konsekwentność. Pragnie jak najlepiej przygotować pociechę do dorosłości. Dba o kontakt dziecka z rówieśnikami.

Byk pragnie otoczyć dziecko bezpieczeństwem. Bardzo się o nie troszczy, zapewniając stabilizację na każdym poziomie. Pragnie być ideałem, często zapominając o tym, że dzieci cenią naturalność w relacjach.

Sennik: pocałunek w policzek. Jak odczytać ten sen? Zdjęcie ilustracyjneSennik: pocałunek w policzek. Jak odczytać ten sen?

Rodzic spod jakiego znaku jest najbardziej rozrywkowy?

Ryby słyną z wymyślania atrakcji dla dzieci. Zapewniają potomstwu dużo rozrywki i swobody. Jako rodzice mają problem z wyznaczaniem granic.

Panny zaspokoją każdą potrzebę dziecka. Uwielbiają planować jego przyszłość i decydować za nie. Czasami jednak warto posłuchać wizji potomstwa, które również ma własne ambicje i ciekawy plan na siebie.

Wagę cechuje niespotykana cierpliwość. Przy sporach z najmłodszymi stawia na otwartą rozmowę, w której jest przestrzeń na rozwiązanie wszelkich wątpliwości. Ponadto waga zawsze wspiera dziecko w rozwoju i uwielbia się z nim bawić.

Dzieci Baranów nie mogą narzekać na nudę. Angażują dziecko w wiele aktywności, które są przyjemne i jednocześnie rozwijające.

Bliźnięta mogą nauczyć potomstwo wrażliwości. Doskonale rozumieją dziecięce spojrzenie na świat. Nie lubią jednak obowiązków rodzicielskich i z tego powodu ich unikają.

Strzelec stanie za dzieckiem murem. To typ rodzica, który pozwala na dużo. Przez tę cechę może dać sobie wejść na głowę. 

spodnie dla niskichBiedronka sprzedaje hitowe spodnie za niecałe 35 zł. Podkreślają figurę!

Więcej o: