Wielkonocne dekoracje? Te inspiracje z Instagrama są przepiękne! Wiemy, jak je wykonać samodzielnie

Wiosenne święta wymagają wiosennych dekoracji świątecznych. Jak przygotować dom do Wielkanocy? Wybraliśmy dla was mnóstwo inspiracji z Instagrama, dzięki którym twój stół będzie pełen kolorowych pisanek, delikatnych bazi i żółtych żonkili.

Święta Wielkanocne, choć nieco inne w tym roku, są magiczne i pełne rodzinnego ciepła. Warto więc zadbać o odpowiedni nastrój, nawet jeśli nie spędzimy świątecznych chwil z całą rodziną. Po ponurej i mroźnej zimie przyszedł czas na bukiet kolorów natury. Jak przemycić wiosenne odrodzenie na swój wielkanocny stół? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Dekoracje wielkanocne. Najpiękniejsze inspiracje z Instagrama

Na początku należy zadać sobie pytanie, czy chcemy pójść na łatwiznę i zaopatrzyć się w sklepowe ozdoby pełne wielkanocnych króliczków i drewnianych elementów, czy jednak wolimy znaleźć odrobinę czasu na wykonanie ich samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, nie ma w tym większej filozofii - wystarczy, że wybierzesz dodatki, które wpiszą się w styl twojego wnętrza. Jeśli natomiast lubisz ręczne robótki, przygotowaliśmy kilka instagramowych inspiracji, które wpisują się perfekcyjnie w tegoroczne trendy wnętrzarskie. 

 

Wielkanocne dekoracje w duchu skandynawskich ozdób

W tym roku stawiamy na naturę – także w kwestii dekoracji. Wszystko to, co balansuje w okolicach kolorów nude gdzieniegdzie przeplecione zielenią trawy, doda twojemu wnętrzu klasyki i elegancji. I choć zwykle stawiamy na kolorowe pisanki, w tym roku wybierzemy niefarbowane jajka ze wzorkami w stylu boho. Wybierzcie ozdoby pełne żywych, wiosennych kwiatów: tulipanów, hiacyntów i żonkili. Do tego bukszpany, bazie, forsycje, rzeżucha – wszystkie te zwiastuny wiosny to jedyne mocniejsze kolory, które możemy wykorzystać w tworzeniu naturalnej aranżacji świątecznej. Delikatne serwetki wykonane z najwyższej jakości lnu świetnie sprawdzą się jako imitacja zajęczych uszu. Wystarczy, że złożysz je w harmonijkę i przepleciesz przez jajko. U góry jajka przewiąż rogi serwetki wstążką lub gumką.

 

Bożonarodzeniowe bombki na Wielkanoc

Co ciekawe, w tym roku przemycimy do Wielkanocy odrobinę zimowych kolorów. To dość innowacyjne podejście do tematu, ale trzeba przyznać, że wygląda naprawdę efektownie. Pomyślałyście kiedykolwiek o tym, żeby stworzyć bombki wielkanocne? Bożonarodzeniowe ozdoby w formie pisanek, zajączków i kurczaczków to największy trend na tegoroczną Wielkanoc. Zawieś je na gałązkach baziu lub bukszpanu i przywieś nad stołem. Ta piękna dekoracja z pewnością zdobędzie serca domowników.

 

Wielkanocny stroik z pudelka po jajkach

Wielkanocne stroiki wcale nie muszą wymagać od nas nakładów wielkiej pracy. Wystarczy, że opróżnisz pudełko z jajek i ozdobisz je tasiemką w kolorach nude lub taką, zrobioną z naturalnych tkanin. Wsadź do niego pisanki ozdobione wzorkami namalowanymi flamastrem. Możemy oczywiście wcześniej je zabarwić, ale jeśli naprawdę zależy nam na minimalizmie, lepiej zostawić jajka w naturalnej formie. Dobrze jest także dodać do pudełka kilka gałązek bazi lub bukszpanu.

 

Wielkanocne bukiety z wiosennych kwiatów

I oczywiście kwiaty – tego nie może zabraknąć na twoim stole. Stwórz kolorowy bukiet z pierwszych kwiatów wiosny i lata. Pomieszaj ze sobą żółć żonkila, zieleń bukszpanu, biel bazi, róż tulipanów,  czerwień goździków i narcyzy. A jeśli kochasz naturę postaw na kwiaty polne. Bo cóż ma w sobie więcej uroki niż bukiet polnych kwiatów?

 
Więcej o: