Zaszła w ciążę, mimo że była dziewicą. Jak to możliwe?

Nicole More to 28-latka z Wielkiej Brytanii, która kilka lat temu zaszła w ciążę. Gdy dowiedziała się, że spodziewa się dziecka, nadal była dziewicą. Jej nietypowy przypadek został nagłośniony w mediach.

Pochwica to schorzenie, które objawia się mimowolnymi skurczami mięśni dna miednicy, co uniemożliwia lub utrudnia penetrację. Przyczyny choroby to między innymi traumatyczne przeżycia, strach przed kontaktami seksualnymi, zaburzenia depresyjne i lękowe i inne. Wyróżnia się dwa typy pochwicy: pierwotną - gdy nigdy nie doszło do penetracji pochwy, a także wtórną - gdy pojawia się w wyniku urazu, chirurgicznych zabiegów ginekologicznych itp. po latach udanego seksu. Ze schorzeniem tym od lat zmagała się 28-letnia Nicole More z Wielkiej Brytanii. Kobieta nie była jednak tego świadoma. Diagnozę usłyszała dopiero w czwartym miesiącu ciąży.

Zobacz wideo Ciąża i leki przeciwbólowe - czy można z nich korzystać?

Zaszła w ciążę, mimo że była dziewicą

Mimo pochwicy Nicole oraz jej partner znaleźli sposób na zbliżenia. W ten sposób kobieta, która nadal była dziewicą, zaszła w ciążę. Nietypowy przypadek został nagłośniony w mediach.

Początkowo lekarze nie chcieli uwierzyć w to, że Nicole zaszła w ciążę, bez penetracji. W końcu jednak okazało się, że ona i jej partner oddawali się pieszczotom. W trakcie jednego ze zbliżeń nasienie mężczyzny znalazło się w okolicach pochwy kobiety. Prawdopodobnie wówczas przedostało się do środka i w ten sposób doszło do zapłodnienia. W czwartym miesiącu ciąży kobieta dowiedziała się, że cierpi na pochwicę. Rozpoczęła więc psychoterapię. Dzięki temu już miesiąc później mogła rozpocząć współżycie z penetracją. 

Ciąża bez penetracji - jak to możliwe?

Do ciąży dochodzi oczywiście najciężej w wyniku penetracji i wytrysku nasienia do pochwy. W trakcie zaawansowanych pieszczot należy jednak uważać, aby nie przenieść spermy do narządu partnerki, bo to stwarza ryzyko zapłodnienia. - Wystarczy, aby nasienie lub płyn wydostający się z członka przy podnieceniu dostał się do pochwy. Błona dziewicza nie działa jak bariera, są w niej zawsze małe otworki, przez które wypływa krew miesiączkowa - informuje w swoim poradniku Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: