Sennik: pociąg. Co oznacza sen o pociągu?

Sennik: pociąg. Sennik pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące znaczenia snów. Sprawdźmy, co sennik mówi na temat snów o pociągach.

Sennik: pociągi – częsty motyw w naszych snach

Jak wskazuje sennik, pociągi pojawiające się w naszych snach to niezwykle częsty motyw senny, który może mieć różne interpretacje. O pociągach czy podróży koleją śnią nie tylko osoby, które lubią podróżować, bądź muszą się regularnie przemieszczać z racji wykonywanych obowiązków zawodowych. Choć podróż pociągiem jako motyw senny jest często zapowiedzią nadchodzącej podróży, również takiej, której osoba śniąca się nie spodziewa, czasem sen ten może mieć głębsze znaczenie. Pojawiający się we śnie pociąg sennik interpretuje jako symbol podróży w głąb siebie, sugerując, iż osoba, której śnią się podróże koleją powinna skupić się bardziej na poznaniu siebie i swoich potrzeb.

Sen o pociągu – zła czy dobra wróżba?

Sen o pociągu może mieć charakter zarówno dobrej, jak i złej wróżby. Może być zapowiedzią wyprawy w nieznane, ale równie dobrze przepowiadać śniącemu zbliżające się kłopoty, lub wręcz ostrzegać go przed kimś lub przed czymś.  Wiele zależy od okoliczności, w jakich śni nam się pociąg, jaki to jest pociąg, a także czy tylko go widzimy, czy też może nim jedziemy. Jak interpretuje sennik podróż pociągiem? Jeśli śniący jedzie pociągiem pospiesznym, to znak, że powinien przyzwyczaić się do tego, iż na niektóre sprawy zwyczajnie nie ma wpływu. Według sennika jazda pociągiem we śnie to sygnał, że czas wziąć się do pracy, a nie czekać, aż efekty przyjdą do śniącego same. Jeśli widzimy we śnie pociąg stojący, powinniśmy z kolei uzbroić się w cierpliwość, gdyż nasze plany się opóźnią.

Według sennika jechać pociągiem w wagonie sypialnym we śnie może sugerować, że osoba śniąca nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich potrzeb seksualnych, które są większe, niż jej się wydaje. Zdaniem sennika pociąg jadący bez pasażerów sugeruje problemy w kontaktach z bliskimi czy relacjach z rodziną. Jazdę pociągiem sennik interpretuje z kolei jako zapowiedź rozstania z bliską osobą, będzie to jednak rozłąka czasowa. Gdy we śnie zdarzy nam się jechać pociągiem, sennik odczyta to jako zapowiedź śmiałych decyzji i nowych doświadczeń, na jakie się otworzymy.

Zobacz też: Sennik: wilk. Co zwiastuje pojawiające się we śnie zwierzę?

Jechać pociągiem – sennik dostrzega wiele niuansów

Gdy będziemy we śnie jechać pociągiem, sennik może to odczytać również jako symbol tęsknoty za kimś bliskim. Jadąc we śnie po torach możemy oczekiwać poważnej zmiany w naszym życiu. Sennik tory, które nam się śnią, traktuje jako symbol zmiany, np. nowej pracy lub przeprowadzki. Według sennika pociąg uciekający nam we śnie symbolizuje niewykorzystane przez nas okazje, które mogły odmienić nasze życie. W myśl sennika stacja kolejowa, na której zatrzymał się pociąg we śnie, nie jest zbyt dobrą wróżbą, ale jeśli śniący znajduje się na peronie i oczekuje na kogoś, to ominie go niebezpieczeństwo w realnym życiu. Sennik peron we śnie interpretuje jako ostrzeżenie przed pechem lub nieprzyjacielem, bądź też zapowiedź podróży. Zaś jeśli we śnie przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek, to według sennika ''wpaść pod pociąg'' oznacza, że zdecydowanie oddaliliśmy się od swoich pierwotnych celów.

Sennik: jechać pociągiem – co to znaczy?

Jak mówi sennik, jechać pociągiem w długą podróż we śnie może oznaczać, że śniący to człowiek wytrwale dążący do obranego celu. Oto jak inne ''kolejowe'' motywy interpretuje sennik:

 • pociąg uciekający – wskazówka, by nie bać się trudnych decyzji,
 • stacja kolejowa – zapowiedź nieoczekiwanej wizyty,
 • tory kolejowe – zachęta do trzymania się ustalonego planu działania,
 • pociąg i konduktor – zapowiedź niemiłych formalności,
 • wpaść pod pociąg – ostrzeżenie, by obrać inny kierunek w swoim życiu,
 • być przejechanym przez pociąg – przykrości i nieudane zamysły.

Sennik: pociąg – interpretacje

Oto interpretacje snów o pociągu:

 • sennik: pociąg uciekający – czekanie na okazję, która odmieni życie śniącego,
 • sennik: wsiadać do pociągu – skłonność śniącego do marnowania pieniędzy,
 • sennik: pociąg odjechał – jeśli śniący za nim biegnie, oznacza to tęsknotę za nieobecnym ojcem, bądź żal po jego stracie,
 • sennik: pociąg, jechać nim – podjęcie przez osobę śniącą nowych, zaskakujących (nawet ją) decyzji,
 • sennik: pociąg pełen ludzi – problem śniącego z dostosowaniem się do nowego środowiska,
 • sennik: pociąg towarowy – mimo początkowych problemów uda się zakończyć ważną sprawę,
 • sennik: pociąg, tory po których jedzie – osoba śniąca znajdzie pocieszenie w trudnej sytuacji,
 • sennik: pociąg, wykoleić się – zapowiedź niebezpiecznych podróży.

Sen o pociągu – znaczenie

Sen o pociągu znaczenie może mieć prorocze lub symboliczne. Niejednokrotnie sen o pociągu jest zapowiedzią rzeczywistej podróży, którą śniący odbędzie w nadchodzącym czasie. Sen taki może przepowiadać również wyprawę, o której śniący jeszcze nie wie. Jednocześnie sen o pociągu może symbolizować podróż w głąb siebie i sugerować konieczność wsłuchania się w swoje potrzeby oraz zachęcać do poświęcenia czasu na lepsze poznanie siebie.

Oto znaczenie poszczególnych snów o pociągu:

 • sen o prowadzeniu pociągu – sugeruje, iż śniący wierzy, że ma pełną kontrolę nad swoją sytuacją życiową;
 • sen o uciekającym pociągu – jest symbolem wewnętrznych obaw, sugeruje, że śniący odczuwa strach przed tym, iż ominie go coś ważnego i ciekawego w jego życiu;
 • sen o jadącym pociągu – to informacja dla śniącego, że kierunek podejmowanych przez niego działań jest właściwy;
 • sen o pociągu towarowym – jest zapowiedzią ciężkiej pracy;
 • sen o wypadku pociągu – to ostrzeżenie, które wróży przerwanie działań śniącego nad ważnym przedsięwzięciem;
 • sen o wykolejonym pociągu – ostrzega przed niebezpieczną przygodą;
 • sen o katastrofie pociągu – zapowiada stratę pieniędzy lub otrzymanie złych wiadomości dotyczących kogoś znajomego, może również stanowić ostrzeżenie, by zwolnić tempo w pościgu za karierą i pieniędzmi.

 Zobacz też: Sennik: uciekanie przed policją- sprawdź znaczenie snu

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi
Więcej o: