Wsyp do toalety proszek do prania z solą i octem. Świetny trik hotelowy na idealnie czysty sedes

Osad na toalecie to jeden z tych domowych problemów, z którym podczas sprzątania boryka się większość z nas. Niestety osad, który powstaje na skutek twardej wody oraz innych zabrudzeń sprawia, że kondycja ceramiki sanitarnej się pogarsza. Jak zatem szybko i skutecznie wyczyścić toaletę? Oto prosty sposób, który stosowany jest m.in. w hotelach.
Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Toaleta, podobnie jak inne miejsca w domu, od czasu do czasu potrzebują przejść gruntowne czyszczenie, by zapobiec powstawaniu pleśni, gromadzeniu się zarazków czy uporczywych osadów. Wówczas warto dokładnie wyczyścić również te obszary, o których często zapomina się podczas codziennego czyszczenia. Jak zatem pozbyć się brzydkiego osadu w toalecie i sprawić, by była perfekcyjnie czysta? W sieci znalazłyśmy tani i bardzo prosty trik hotelowy, który z powodzeniem możesz stosować we własnym domu. Potrzebujesz jedynie trzech produktów, które zapewne znajdziesz w swojej kuchni. Dzięki niemu sedes będzie idealnie doczyszczony. 

Co zrobić, by okna były czyste na dłużej i pozostały bez smug? Świetny trik naszych babć (zdjęcie ilustracyjne) Co zrobić, by okna były czyste na dłużej i pozostały bez smug? Świetny trik naszych babć

Wsyp do toalety proszek do prania z solą i octem. Świetny trik hotelowy na idealnie czysty sedes

Chcesz wypróbować ten trik w swoim domu? Do wyczyszczenia toalety będziesz potrzebować trzech składników:

  • 1 łyżkę proszku do prania
  • 1 łyżkę soli
  • 3 łyżki octu

Do miseczki wsyp proszek do prania, sól i dodaj ocet. Całość dokładnie wymieszaj, by składniki się połączyły. Powstałą mieszaninę wlej do muszli klozetowej i dokładnie wyszoruj sedes szczotką do WC. Takiej mieszanki możesz również użyć do wyczyszczenia całej toalety z deską włącznie. Wówczas wystarczy nanieść mieszankę za pomocą gąbki na pozostałe elementy toalety, dokładnie wyczyścić a następnie wytrzeć wilgotną ściereczką. Podczas dokładniejszego sprzątania, warto również pomyśleć o zdemontowaniu deski i jeszcze dokładniejszym wyczyszczeniu każdego z elementów.

Nie wyrzucaj saszetek z żelem dodawanych do butów. Pomogą m.in. przedłużyć świeżość chleba (zdjęcie ilustracyjne) Nie wyrzucaj saszetek z żelem dodawanych do butów. Pomogą m.in. przedłużyć świeżość chleba

 
Więcej o: