Pozbądź się kilogramów bez wysiłku! Ten koreański napój jest hitem odchudzania

Jak walczyć z nadwagą? Koreańczycy znaleźli na to świetny sposób. Ten prosty koktajl pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdź, jak go przygotować?

Polki zakochały się w koreańskich rytuałach pielęgnacyjnych. Koreanki znalazły także sposób na smukłą figurę. Co pomaga im w walce z nadmiarem kilogramów? Koktajl z soku z grantów i białego octu

Zobacz wideo Fit deser z mango, jogurtem i nasionami chia

Napój z granatów i białego octu pomoże zrzucić zbędne kilogramy 

Taki napój ma wiele właściwości odżywczych. Sok wyciśnięty z granatów zawiera wiele witamin i minerałów. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu oraz obniża ciśnienie. Bardzo ważnym składnikiem tego napoju jest ocet, który dodany do potraw zmniejsza ich indeks glikemiczny. Reguluje poziom glukozy we krwi, a to przekłada się na uczucie sytości. 

Eksperci potwierdzają, że systematyczne spożywanie tego napoju przynosi zaskakujące rezultaty. Wykazał to eksperyment przeprowadzony na grupie chętnych. Kobiety z nadwagą, które zgodziły się podjąć wyzwania, miały regularnie pić napój z granatu, jednocześnie nie stosując żadnej diety. Wyniki badania były zaskakujące - naukowcy zauważyli, że dzięki systematycznemu piciu tego koktajlu zmniejszyła się ilość gromadzonego tłuszczu w organizmie.

Jak przygotować koreański napój odchudzający?

Składniki

  • łyżka octu białego (co najmniej pięcioprocentowego);
  • około 60 mililitrów soku z granatu;
  • 200-350 mililitrów wody;
  • ewentualnie odrobina słodzika do smaku (choć zdecydowanie lepiej go nie dodawać).

Przygotowanie:

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, a następnie włóż napój na chwilę do lodówki, aby go schłodzić. Koktajl wypijaj przed lub w trakcie posiłku - wtedy uzyskasz najlepsze efekty. 

Więcej o: