26-letnia uczestniczka Miss USA chce zostać pierwszą modelką Sports Illustrated z zespołem Downa

Mikayla Holmgren to 26- latka z zespołem Downa, dla której choroba nie jest żadną przeszkodą do spełniania marzeń. W 2017 roku wzięła udział w wyborach Miss USA i została pierwszą kobietą z zespołem Downa, która wystąpiła w konkursie Miss Minnesota. Teraz chce spełnić kolejne, jeszcze większe marzenie. - Przyszedł czas na kogoś takiego jak ja - mówi Mikayla.
Zobacz wideo Agata Biernat o tym, co tytuł Miss Polonia zmienił w jej życiu

Spełnia swoje marzenia i jest inspiracją dla innych. Choroba nie stanowi dla niej przeszkody 

Mikayla Holmgren to 26-latka z USA, która po raz pierwszy w konkursie piękności wzięła udział w 2015 roku. Wówczas wygrała konkurs "Miss Amazing" dla osób z niepełnosprawnością. Dwa lata później postanowiła również spróbować swoich sił w wyborach "Miss Minnesota" i tym samym stała się pierwszą kobietą z zespołem Downa, startującą w tym konkursie. Okazuje się, że mama 26-latki przez przypadek wyraziła zgodę na jej udział w tych wyborach Miss, gdyż nie do końca zdawała sobie sprawę, że jest to "klasyczny: konkurs piękności.

Wydała tysiące dolarów na botoks i wypełniacze. Teraz ma 'największe kości policzkowe na świecie'. Efekt? (zdjęcie ilustracyjne) Wydała tysiące dolarów na botoks i wypełniacze. Teraz ma "największe kości policzkowe na świecie". Efekt?

Zgodziłam się, bo nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego, że jest to klasyczny konkurs piękności, że chodzi o Miss Minnesota USA. Konkursów piękności jest tu naprawdę mnóstwo

- zdradziła w rozmowie z "Today" mama dziewczyny. 

Gdy wyszłam na scenę, publiczność skandowała moje imię. Byłam bardzo szczęśliwa. To był najpiękniejszy dzień w moim życiu

- wyznała 26-latka w wywiadzie dla serwisu "Today".

 

Chociaż Mikayla Holmgren nie zdobyła głównej nagrody w tym konkursie, to do domu wróciła z dwiema statuetkami: "Spirit of Miss USA" oraz "Director's Award". Jej odwaga i determinacja w spełnianiu marzeń stała się inspiracją dla tysięcy osób, które regularnie śledzą jej działania na Instagramie.  

Kolejny cel 26-latki to wzięcie udziału w sesji zdjęciowej do kultowego magazynu Sports Illustrated 

Jednak Mikayla Holmgren nie zamierzała na tym poprzestać i szybko wyznaczyła sobie kolejne marzenie do spełnienia. 26-latka pragnie bowiem zostać pierwszą modelką z zespołem Downa, która weźmie udział w sesji zdjęciowej dla "Sports Illustrated Swimsuit Issue". To magazyn, który każdego roku wydawany jest przez amerykański magazyn "Sports Illustrated" i przedstawia modelki, sportspmenki oraz gwiazdy w strojach kąpielowych. Na okładkach tego magazynu wystąpiły takie znane nazwiska, jak Heidi Klum, Tyra Banks, Irina Shayk, Serena Williams, Kate Upton czy Beyonce.

Miała 16 lat, gdy wygrała w loterii i została milionerką. Chwilę po tym musiała już żyć z zasiłków Miała 16 lat, gdy wygrała w loterii i została milionerką. Chwilę po tym musiała już żyć z zasiłków

Mikayla Holmgren trafiła nawet do corocznego otwartego castingu internetowego, który umożliwia początkującym gwiazdom składanie zgłoszeń. 26-latka nagrała wideo, w którym wyjaśniła, dlaczego to właśnie ona powinna znaleźć się na łamach tego magazynu. 

Posiadanie zespołu Downa to tak naprawdę pokazanie innym, że potrafią być bardziej tolerancyjni. Sports Illustrated Swimsuit Issiue jest mistrzem w pokazywaniu różnorodności piękna. Nadszedł zatem czas, aby dołączyć do tego grona kogoś takiego jak ja

- powiedziała Mikayla.

 

Jak podaje DailyMail, 26-latka nie znalazła się w składzie 15 finalistów "Swim Search", jednak nie zamierza się poddać i już zapowiedziała, że w przyszłości zamierza wysyłać kolejne zgłoszenia.

Źródło: www.dailymail.co.uk

Więcej o: