Znaki zodiaku a kolor sukcesu. Jaka barwa przyniesie ci szczęście?

Kolory mogą być zwierciadłem duszy. Niektóre z nich przyniosą nam szczęście, inne odbiorą pokłady dobrej energii. Nasze znaki zodiaku są żądne odpowiednich barw. Które z nich będą pasować do twojej osobowości?

Każdy znak zodiaku ma swój szczęśliwy kolor, który towarzyszy mu przez wszystkie dni jak talizman obiecujący powodzenie. Co jednak ciekawsze, niektóre barwy mają szczególną moc, która wpływa na nas jeszcze silniej. Są to tzw. kolory mocy. Jaka jest ich rola? Przede wszystkim mają podnosić naszą pewność siebie i dodawać siły w pokonywaniu codziennych trudności. Kolory, którymi się otaczamy, często są odbiciem naszego nastroju, naszych wierzeń, poglądów, buntów i osobowości. Każdy z nich ma znaczenie – nie zawsze to sprzyjające. O tym, jaka barwa będzie naszym symbolem szczęścia, decydują znaki zodiaku.

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Znak zodiaku a kolory. Które barwy będą przynosić ci szczęście, a których lepiej unikać?

Każdy znak zodiaku ma swój szczęśliwy kolor. I nie oznacza to wcale, że działa on na nas jak magiczna różdżka spełniająca najskrytsze życzenia. Jego zadaniem jest dodawanie nam pewności siebie, energii i ochoty do działania. Wiele osób otacza się swoimi ukochanymi barwami na co dzień. Chowamy je w szafach, nosimy na paznokciach i malujemy nim ściany. Który kolor według gwiazd powinien być obecny w naszym życiu?

Baran – symbol walki i namiętności

Barany znane są ze swojej „męskiej” siły i wojowniczej natury. Jak na każdego wojownika przystało, ich życie napełniają fale namiętności i zatartej nienawiści. Osoby urodzone pod tym znakiem powinny postawić na żywe odcienie czerwieni, które będą idealnie współgrały z ognistym temperamentem.

Byk – znak napełniony naturą

Byk to znak natury. Osoby urodzone pod jego gwiazdą powinny postawić na kolory, które kojarzą się nam z naszą Matką Ziemią. Odcienie naturalnej zieleni, brązu i beżu to idealne odpowiedniki ich spokojnej osobowości, która nie lubi niespodzianek. Byki powinny unikać barw, które mocno rzucają się w oczy. Wszystko to, co delikatne i nieco stłumione będzie dla nich strzałem w dziesiątkę.

Bliźnięta – pełne energii i żądne niespodzianek

Bliźnięta to znak powietrza i intelektu. Nie lubią nudy, a każda niespodzianka, którą przygotuje dla nich życie, jest na wagę złota. Ich bystry umysł i umiejętność prowadzenia głębokich dyskusji sprawia, że najbardziej pasującymi do nich kolorami stają się żółcie, które idealnie odzwierciedlają ich pogodę ducha i beztroskie podejście do życia.

Rak – znak Księżyca

Ponieważ Rak jest uznawany za księżycowy znak, najbardziej kojarzą się z nim kolory srebra i szarości. Srebrne dodatki i szare sukienki to najpiękniejsze odzwierciedlenia ich osobowości. Lubią chować się w cieniu i nie szukają społecznego poklasku, cenią sobie spokój i nie chcą być na świeczniku. Szarości pozwalają im schować się w tłumie i dają poczucie bezpieczeństwa.

Lew – królewskie błyskotki

Lew jako znak znaków i król królów uwielbia wszystko to, co błyszczy i wyróżnia go z tłumu. Osoby urodzone pod znakiem Lwa powinny postawić na złoto. To właśnie ten kolor pozwala odzwierciedlić jego salonowość. Złota biżuteria doda elegancki i dystyngowania. Świetnym wyborem będą także odcienie pomarańczowego, które kojarzą się z optymizmem i pasją do podejmowania nowych działań.

Panna – stabilizacja i spokój

Panna jako znak uwielbiający opanowanie, spokój i życiową stabilizację. Wszelkie odcienie brązu, czerń i stonowane, nieco wyblakłe kolory będą strzałem w dziesiątkę. Panna to znak natury, ale najbardziej identyfikuje się z jej zimnymi barwami. Wzorzyste, bystre barwy odbierają jej poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Waga – klasyka sama w sobie

Osoby urodzone pod znakiem Wagi stawiają na klasyczne barwy. Uwielbiają wyglądać gustownie, a przy tym kobieco i urokliwie. W związku tym wszelkie kolory, które kojarzą się nam z landrynkami i watą cukrową świetnie oddadzą ich dziewczęcość i przyjemną aparycję. Najlepszym wyborem będzie dla nich róż i turkus.

Skorpion -  znak wody

Skorpion to znak odzwierciedlający żywioł wody. Kojarzony jest głównie z seksem oraz śmiercią. Krwista, seksowna czerwień  i mroczna czerń będą idealnie współgrały z jego wojowniczą naturą. Każda osoba urodzona pod znakiem Skorpiona lubi te kolory i chętnie je ze sobą łączy. Szczególnie widoczne będzie to w prowokującej bieliźnie, którą chętnie zakłada.

Strzelec – mocny temperament

Strzelce znane są ze swojego mocnego temperamentu i wojowniczej natury. Nic tak nie odda ich osobowości jak kolor czerwony, który je nakręca i dodaje witalności. Co więcej, Strzelec jest znakiem ognia, a nic tak nie odzwierciedla jego natury jak odcienie płonącej barwy. Drugim kolorem dla osób spod jego znaku będzie biel symbolizująca czystość, prawdę i niewinność.

Koziorożec – barwy ziemi

Koziorożec to znak bliski naturze. Odcienie brązu odzwierciedlą jego przywiązanie do ziemi i osadzą go w mocnych realiach. Osoby urodzone pod znakiem Koziorożca są rozsądne i zimne, zawsze nastawione na pesymistyczne rozwoje wydarzeń. Czerń to kolor, który spoufali się z ich podejściem do życia.

Wodnik – znak powietrza

Wodniki znane są z siły swojego intelektu, który urywa się w barwach fioletu. Każdy Wodnik ceni sobie niezależność i wolność, a momenty filozofowania i teoretycznego podejścia do niektórych spraw są ich znakiem rozpoznawczym. Swoboda i działanie na własnych warunkach to cechy, które idealnie wpasowują się w fiolet i jego odcienie.

Ryby -  umiłowanie do błękitów

Ryby jako znak wody uwielbiają odcienie turkusu i niebieskiego. Osoby urodzone pod tym znakiem są emocjonalne, wrażliwe i pełne pasji, a „lanie wody” nigdy nie sprawia im problemu. Żyją w świecie marzeń i dobrze czują się ze swoimi myślami. Kolorem, który najlepiej odzwierciedla to, co im w duszy gra jest błękit.

Więcej o: