Schudła 62,5 kg bez ćwiczeń i restrykcyjnej diety. Jak to zrobiła?

Wiele kobiet marzy o szczupłej sylwetce, jednak zrzucenie zbędnych kilogramów, to niełatwe zadanie. Udało się to Aleksandrze Studzińskiej, która schudła 62 i pół kilograma, mimo że nie ćwiczyła. Jak jej się to udało?

Aleksandra Studzińska ma 32 lata i odkąd pamięta, lubiła niezdrowo jeść. Przy wzroście 152 cm ważyła 114,5 kg. Bohaterka jednego z odcinków Dzień Dobry TVN przyznała, że długo robiła dobrą minę do złej gry - ukrywała przed najbliższymi swoje prawdziwe samopoczucie, udawała, że wszystko jest w porządku. Wiele razy podejmowała nieskuteczne próby odchudzania. Jeden impuls sprawił, że Aleksandra Studzińska postanowiła zmienić swoje życie i zawalczyć o zdrowie i zgrabną sylwetkę. Co ją zmotywowało? Jak udało jej się schudnąć 62,5 kg bez ćwiczeń

Aleksandra Studzińska ważyła 114,5 kg. Co ją zmotywowało do odchudzania? 

Aleksandra Studzińska waży teraz 52 kg. To naprawdę imponująca zmiana. Co ją zmotywowało do rozpoczęcia walki o smukłą sylwetkę. Bohaterka programu Dzień Dobry TVN przyznaje, że zainspirowało ją zdjęcie koleżanki z dawnej klasy, która przeszła podobną metamorfozę. 

Aleksandra Studzińska, Dzień Dobry TVNAleksandra Studzińska, Dzień Dobry TVN DD TVN/screenshot

Jak Aleksandrze Studzińskiej udało się schudnąć 62,5 kg bez efektu jojo? 

Bohaterka programu Dzień Dobry TVN przyznaje, że przed rozpoczęciem diety nie odżywiała się zdrowo. Aleksandra Studzińska przyznaje, że jej zmiana zaczęła się w głowie. Musiała poukładać sobie plan swojego odżywiania od nowa - nauczyć się jeść regularnie i zaczynać dzień od śniadania. 

Poznałam sposób, który nauczył mnie przede wszystkim, że mam jeść regularnie, zaczynać od śniadania, bo to był mój faktyczny problem, że zaczynałam dzień od mnóstwa kaw, na obiad był pączek z drożdżówką, a potem nadrabiało się to, że nie zjadłam do południa. Pochłaniałam wszystko, jak leci. Bardzo często jadłam fastfoody i słodycze.

Aleksandra Studzińska, Dzień Dobry TVNAleksandra Studzińska, Dzień Dobry TVN DD TVN/screenshot

Prosty sposób na oczyszczenie organizmu, spalanie tłuszczu i poprawę stanu cery. Wystarczy szklanka tego soku dziennie (zdjęcie ilustracyjne) Prosty sposób na oczyszczenie organizmu, spalanie tłuszczu i poprawę stanu cery. Wystarczy szklanka tego soku dziennie

Pani Ola schudła bez ćwiczeń. W programie wyznała, że kiedyś przez miesiąc chodziła na siłownię, ale nie zauważyła żadnych efektów. Jej sekretem jest tylko zdrowe odżywianie - je regularnie i zwraca uwagę na to, co ląduje na jej talerzu. W diecie pani Oli nie ma miejsca na wysoko przetworzone produkty, choć bohaterka programu przyznaje, że czasem miewa chwile słabości. 

Miałam kiedyś epizod w życiu, że przez miesiąc chodziłam na siłownię, ale diety się w ogóle nie trzymałam i po miesiącu sobie odpuściłam, bo ani nie zrzuciłam wagi, ani też nie do końca czułam, że lepiej się czuję.
Zaczęłam jeść regularnie, zwracać uwagę na to co jem. Kalorii naprawdę nie liczyłam. Zwracam uwagę na składy produktów, żeby nie jeść przetworzonego, śmieciowego jedzenia. 
Zobacz wideo

Aleksandra Studzińska, Dzień Dobry TVNAleksandra Studzińska, Dzień Dobry TVN DD TVN/screenshot

Czy dieta bez ćwiczeń ma sens? 

Obecna w programie dietetyczka Anna Radowicka przyznała, że same ćwiczenia nie pomogą nikomu schudnąć. Ważna jest zbilansowana dieta, która stanowi 80 procent sukcesu odchudzania. 

Oczywiście, sport to zdrowie i zachęcamy do niego wszystkich, ale jeżeli ktoś chce schudnąć i zaczyna tylko trenować, a ma źle zbilansowaną dietę, to nie uda się, organizm zaczyna się bronić. 

Trenować przed czy po posiłku? Trenować przed czy po posiłku? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Należy jednak pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej. Duży wpływ mają uwarunkowania genetyczne, ale także nasze wcześniejsze nawyki żywieniowe. Restrykcyjne diety mogły rozregulować metabolizm, dlatego proces chudnięcia może być później utrudniony. Dietetyczka zaznacza także, że są osoby, które bez aktywności fizycznej nie schudną w ogóle albo będą chudnąć bardzo powoli. 

<<Reklama>> Poradniki na temat odchudzania dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: