Skrzynia niejedno ma imię - sprawdź 9 pomysłów na jej przeznaczenie w ogrodzie

Skrzynia to tani mebel, który możemy wykonać własnoręcznie. Sprawdzi się zarówno w domu jak i w ogrodzie. Szukasz pomysłu na skrzynię na kwiaty? A może potrzebujesz nowego siedziska? Sprawdź najlepsze pomysły z Instagrama.

Meble ogrodowe to spory wydatek, dotyczy to zarówno zestawów wypoczynkowych jak i praktycznych dodatków jak doniczki. Niektóre przedmioty warto wykonać samodzielnie, zwłaszcza gdy będą miały kontakt z ziemią lub wiosennym deszczem. Poniżej prezentujemy najlepsze patenty z Instagrama. 

Skrzynia na narzędzia do ogrodu - pomysły na kwietnik 

Swoim kształtem przypomina trochę podłużną donicę, można wstawić do niej doniczki z kwiatami lub stworzyć samodzielną donicę. Warunkiem jest przepuszczalne dno. Skrzynia na narzędzia do ogrodu powinna mieć dziurkę w podstawie, na dnie sypiemy też drobne kamyczki. 

 
Zobacz wideo Balkonowy kwietnik ze skrzynki po owocach. Efekt murowany, a wykonanie dziecinnie proste!

Skrzynia drewniana do ogrodu, metalowa lub z plastiku 

Każda z nich będzie pełnić inną funkcję w zależności od potrzeb domowników. Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów na praktyczne wykorzystanie skrzyni: 

  • Skrzynia drewniana po pomalowaniu może służyć w formie stolika do kawy. 
 
  • Skrzynia plastikowa do ogrodu to must-have każdego ogrodnika. W domu może pełnić rolę modnego dodatku w stylu lat 60.
 
  • Metalowa skrzynia do ogrodu będzie doskonałym dodatkiem do mini sklepiku w altanie 
 

Zobacz też: Surfinia - jeden z najpopularniejszych kwiatów balkonowych w Polsce

Skrzynia na zabawki do ogrodu dla psa 

Po wspólnej zabawie warto złożyć wszystkie piszczące kurczaki i kości w jedno miejsce, zwłaszcza gdy tego samego dnia planujemy koszenie trawy. Skrzynia na zabawki do ogrodu dla psa może być zwykłą drewnianą skrzynią z wymalowanym imieniem pupila. 

 

Skrzynia na kwiaty do ogrodu - patent dla kawosza 

Skrzynia na kwiaty w ogrodzie to duża ulga dla kręgosłupa, dodatkowo drewniana konstrukcja może też pełnić rolę ławeczki, w sam raz na poranną kawę w pierwszych promieniach słońca

 

Skrzynia na warzywa do ogrodu- patent dla ogrodnika 

Pomoże zaprowadzić porządek w ogrodzie i ponownie odciąży kręgosłup. Skrzynia na warzywa do ogrodu to dokonały pomysł, który można zrealizować samodzielnie. 

 

Skrzynia do ogrodu na poduszki - jak zorganizować strefę relaksu? 

Po pracy na świeżym powietrzu przyszedł czas na zasłużony wypoczynek. Kilka desek i zawiasy wystraszą do stworzenia unikatowego mebla. Skrzynia do ogrodu na poduszki za dnia może pełnić rolę kanapy, wieczorem praktycznego schowka

 

Ławka skrzynia do ogrodu - alternatywa dla drogich mebli 

Praktyczna ławka skrzynia do ogrodu? Zanim zostawimy w sklepie budowlanym pół pensji, warto zastanowić się, czy nie lepiej będzie wykonać mebel samodzielnie. Do pomocy warto zaprosić też starsze pokolenie, które na temat własnoręcznie robionych mebli wie znacznie więcej. 

Zobacz też: Skrzynia ogrodowa. Jak zrobić praktyczny pojemnik do przechowywania?

 

Zobacz też: Hamak do ogrodu. Co musisz wiedzieć nim go kupisz?

Więcej o: