Lampion do ogrodu - sprawdź 5 pomysłów na zewnętrzne światło

Lampion do ogrodu można kupić lub wykonać samodzielnie. Sprawdź aktualne trendy w kategorii oświetlenie i wybierz opcję najlepszą dla siebie.

Jak zrobić lampion do ogrodu? Co może się przydać?

Przed przystąpieniem do produkcji lampionów warto zgromadzić kilka przedmiotów, które będą przydatne. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Jak zrobić lampion do ogrodu? Szczegóły poniżej.

Lampion na świece do ogrodu - must-have 

Co będzie potrzebne do zrobienia lampionu na świece do ogrodu?

 • słoiki o różnych kształcie i wielkości 
 • sznurek biały, naturalny lub w kolorach pastelowych 
 • klej na gorąco
 • miękki drut
 • lampki na baterie 
 • świeczki 
 • skrawki materiałów
 • mini figurki 
 • farba w spray-u 
Zobacz wideo Myk na efektowne lampiony do ogrodu. Zrobisz je z... puszek konserwowych!

Lampion ze słoika do ogrodu - sprawdzone patenty 

Słoik to doskonała alternatywa dla drogich lampionów, jak ozdobić przedmiot użytku codziennego tak, aby przypominał ciekawą ozdobę i jednocześnie spełniał swoją funkcję? Poniżej kilka pomysłów na lampion ze słoika do ogrodu: 

 • Romantyczna plecionka w klimacie boho - ze sznurka i kleju na gorąco tworzymy siatkę, w którą następnie należy włożyć słoik. To pracochłonna opcja, ale też bardzo efektowna. 
 
 • Lampion na bazie cieniowanego słoika zajmie tylko kilka chwil. Wystarczy, że do środka pryśniemy trochę spay-u w ulubionym kolorze i gotowe. Na koniec należy dodać sznurek lub drut w formie zawieszki. Do środka można włożyć zarówno lampki na baterie jak i świeczki. 
 
 • Lampion na świece do ogrodu z ozdobą - przy pomocy kleju na gorąco przyklejamy wycięty wcześniej wzór i gotowe. Na dno można rzucić kilka muszelek, które ustabilizują świeczkę. 
 

 Zobacz też: Trawa pampasowa- puszysta ozdoba idealna do domu lub ogrodu

Gdzie kupić lampion do ogrodu i który model wybrać? 

Nie wszyscy lubią produkty typu hand-made, część osób woli gotowe produkty, które posiadają atest bezpieczeństwa oraz gwarancję. Gdzie kupić lampion do ogrodu? Aktualnie najlepszym miejscem jest internet, możemy nie tylko przebierać w ofertach, ale też poszukać sklepu, który oferuje najlepszą cenę. Do wyboru jest wiele ciekawych modeli:

Szklany lampion do ogrodu w klimacie botanicznym 

 

Nowoczesne lampiony na świece do ogrodu, na taras i do domu

 

Lampiony ogrodowe duże

 

Lampion solarny do ogrodu 

 

Wybór z pewnością nie jest prosty lampion solarny do ogrodu, zapewnia bezpieczeństwo i jest bezobsługowy. Nowoczesne lampiony na świece tworzą niepowtarzalny klimat i są bardzo romantyczne. Lampion do ogrodu lub na taras może być też centralnym punktem w postaci świetlnej rzeźby. Szklany lampion do ogrodu w klimacie botanicznym po sezonie można przenieść do domu i nadal cieszyć się jego niezwykłym pięknem. Lampiony ogrodowe duże sprawdzą się podczas organizacji mini wesela

Zobacz też: Huśtawka ogrodowa: niezbędny element wyposażenia każdego tarasu i ogrodu

Więcej o: