Hamak z koca, materiału lub brazylijski. Jak zrobić hamak?

Hamak to jedno z najprostszych do zrobienia i najbardziej lubianych mebli ogrodowych. Jak zrobić hamak? A może lepszym rozwiązaniem będzie gotowy produkt? Zapraszamy na krótki poradnik.

Jak zrobić hamak? Dlaczego warto mieć go w ogrodzie 

Każdy, kto chociaż raz pobujał w obłokach otulony hamakiem, ten wie, że jest to jeden z najbardziej wygodnych i relaksujących mebli, które warto zaprosić do ogrodu. Hamaki z reguły nie są drogie, bawełniany hamak można kupić już od 100 zł, co w porównaniu do zestawów ogrodowych za kilka tysięcy jest stosunkowo niewielkim wydatkiem. Koszty zaczynają się w momencie, gdy do hamaka chcemy dokupić stelaż, na przykład drewniany.

  • Ile kosztuje taki stelaż i czy istnieje tańsza alternatywa?
  • Jak zrobić hamak we własnym zakresie?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule. 

Zabawki do ogrodu dla dzieci w różnym wieku. Sprawdź top listę rodziców. Zdjęcie ilustracyjne Zabawki do ogrodu dla dzieci w różnym wieku. Sprawdź top listę rodziców

Jak zrobić hamak z materiału- poliester, bawełna, hamak brazylijski 

Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko zależy od tego, jaką rolę ma pełnić hamak i czym dysponujemy. Właściciele ogrodu z drzewami o szerokich pniach nie muszą kupować stelaża, wystarczy grubsza linka. Jak zrobić hamak z materiału? Poniżej prezentujemy wideo instrukcję: 

Jak zrobić hamak z poliestru? 

Potrzebna będzie duża płachta materiału, maszyna do szycia, miarka, nożyczki, metalowe kółka oraz mocowanie. Instrukcja krok po kroku znajduje się w poniższym filmiku. 

 

Jak zrobić hamak z koca lub poszewki? 

Zamiast wyrzucać stare materiały lepiej wykorzystać je do próby stworzenia własnego hamaku. Jak zrobić hamak z koca lub pościeli? I czy jest to w ogóle możliwe? Zobacz tutaj.

Jak zawiesić hamak na drzewie? 

Ta z pozoru banalna czynność może przysporzyć kilku problemów. Na dobry początek należy wybrać odpowiednie miejsce, przed wieszaniem hamaka poobserwuj, jak w wybranym punkcie zachowuje się słońce i czy jest to wietrzne miejsce, czy cichy zakątek. Po sprawdzeniu warunków czas na działanie: jak zawiesić hamak na drzewie? Zobacz video!

Zobacz też: Siedzisko. Jakie wybrać do użytkowania na balkonie?

Hamak brazylijski: jak zrobić? 

To taka opcja bardziej na siedząco, ciekawa alternatywa dla tradycyjnej huśtawki. Hamak brazylijski bije rekordy na Instagramie, każdy, kto szuka dodatków w stylu boho powinien zgłębić temat pt. "Jak zrobić hamak brazylijski''

Zobacz też: Fotel wiszący na balkon. Który wybrać i jak go zamontować?

Jak zamontować hamak brazylijski do sufitu? 

Gotowy hamak, aby był bezpieczny, wymaga odpowiedniego montażu. Jak zamontować hamak do sufitu? Szczegóły w filmiku.

Zobacz wideo Miniogródek w żarówce pięknie ozdobi każde wnętrze

Jak zrobić hamak z drewna przy użyciu ławki? 

Własnoręcznie zaplanowana i zrealizowane enklawa cieszy podwójnie. Ładny i funkcjonalny ogród wymaga czasu, jednak efekt końcowy może przejść najśmielsze oczekiwania. Poznaj historię mężczyzny, który własnoręcznie stworzył nietypową altanę i sprawdź jak zrobić hamak z drewna przy użyciu ławki.

Zobacz też: Huśtawka ogrodowa: niezbędny element wyposażenia każdego tarasu i ogrodu

Stelaż pod hamak: jak zrobić - krok po kroku 

Skomplikowana i pracochłonna konstrukcja z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego. Z drugiej strony drewniany stelaż do hamaka, który wytrzyma niejeden sezon to wydatek rzędu tysiąca złotych. Zastanawiasz się jak zrobić samodzielnie stelaż do hamaka? Sprawdź instrukcję krok po kroku.

Ogród warzywny w skrzyniach. Zdjęcie ilustracyjne Ogród warzywny w skrzyniach - jak uprawiać warzywa na małej przestrzeni?

Gdzie kupić hamak - nowy, a może z drugiej ręki? 

Powyższe rozwiązania wymagają dedykowanych narzędzi. Nie każdy ma w domu maszynę do szycia lub piłę do drewna. Najprostszym rozwiązaniem jest więc zakup. Ile kosztuje i gdzie kupić hamak? 

  • Hamak z poliestru to wydatek rzędu 150 zł 
  • Za hamak z bawełny trzeba zapłacić około 100 zł 
  • Podstawowy stelaż drewniany kosztuje około 200 zł 
  • Stelaż metalowy kosztuje około 160 zł
  • Cena stelażu drewnianego na bazie łuków to około 1000 zł 

W poszukiwaniu hamaku warto też zajrzeć na portale z rzeczami z drugiej ręki. Za używany stelaż do hamaka wraz z materiałem zapłacimy tam średnio 250 zł. 

Zobacz też: Preparat na kleszcze do ogrodu. Jak ustrzec się przed niebezpiecznymi pasożytami?

Więcej o: