Modne kolory na wiosnę i lato? Zobacz, co powinnaś mieć w szafie

Wybór najmodniejszych kolorów 2021 roku zaskoczył chyba wszystkich. Specjaliści z Instytutu Pantone wybrali kolory, które mają udowodnić, że dwa tak odrębne elementy mogą ze sobą współgrać i dopełniać się wzajemnie. Jakie kolory są najmodniejsze w tym sezonie i jak je nosić?

Na kolory roku 2021 specjaliści z Instytutu Pantone wybrali żółty (Illuminating Yellow) i jasnoszary (Ultimate Gray). I choć oba te kolory już od dawna goszczą na światowych wybiegach, to dla niektórych takie połączenie może być nieco zaskakujące. Instytut Pantone twierdzi jednak, że: 

Te dwa niezależne kolory, łączą się, tworząc aspiracyjną parę kolorów. Łączą ze sobą głębsze poczucie zamyślenia z optymistyczną obietnicą wypełnionego słońcem dnia.
 
Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Illuminating Yellow i Ultimate Gray najmodniejszymi kolorami tego sezonu. Jak je nosić razem? 

Jasna szarość ma symbolizować siłę. Kojarzy się z kamieniami i skałami - które są mocne i solidne. Ten stonowany, klasyczny kolor będzie doskonałą bazą stylizacji. Illuminating Yellow jest barwą wesołą i energetyczną. Świetlisty żółty symbolizuje nową energię i optymizm. Kojarzy się z rozgrzewającymi promieniami słońca, które oznaczają nadejście lepszych dni. Taki odcień będzie dobrze komponował się ze stonowanymi barwami. 

Jak nosić razem te kolory? Możliwości łączenia ich jest wiele. Możesz postawić na szare spodnie i dobrać do nich bluzkę w kanarkowym żółtym kolorze. Do szarej sukienki możesz śmiało dodać żółte dodatki - np. torebkę, buty lub pasek. Bardzo modnie będziesz wyglądała w żółtym płaszczu lub kurtce, do których możesz dobrać szare buty i chustę. 

 

Najmodniejsze kolory 2021 roku to nie tylko szary i żółty. Hitem są także pastelowe odcienie 

Już od jakiegoś czasu pastelowe kolory królują na sklepowych półkach. Wiosną zawsze zakładamy na siebie jasne kolory, dlatego możemy się spodziewać, że ubrań w odcieniu delikatnego błękitu, różu, fioletu i mięty będzie jeszcze więcej. Szczególną uwagę warto zwrócić na dodatki w pastelowych barwach - te będą hitem wiosennych stylizacji. 

 
Więcej o: