Pielęgniarka radzi, jak golić włosy łonowe. Kobiety dziękują jej za ten filmik

Pozornie mogłoby się wydawać, że to bardzo prosta czynność. Jednak w przypadku wielu osób pojawiają się podrażnienia i krostki. Pielęgniarka podpowiada, o czym należy pamiętać w trakcie golenia włosów łonowych, aby uniknąć tego typu problemów.

Heather jest pielęgniarką, która jakiś czas temu opublikowała krótkie nagranie na TikToku. Kobieta wyjaśnia w nim, jak w bezpieczny sposób golić włosy w okolicach intymnych. Obecnie jej filmik ma już ponad sześć milionów wyświetleń. 

Zobacz wideo Depilacja w ciąży - jakie metody są bezpieczne?

Jak golić włosy łonowe? Porady pielęgniarki

Pielęgniarka przypomniała na wstępie, że nie ma żadnych wskazań medycznych, by golić włosy w miejscach intymnych. Jeśli jednak już się na to decydujemy, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. 

  1. Podetnij włoski nożyczkami, jeśli wcześniej ich nie goliłaś;
  2. weź ciepły prysznic - dzięki temu zmiękczysz włosy;
  3. umyj obszar, który chcesz ogolić mydłem (kosmetyk nie powinien zawierać barwników i perfum) - dzięki temu usuniesz bakterie;
  4. następnie wykonaj peeling - w ten sposób usuniesz martwe komórki naskórka;
  5. dopiero teraz nałóż piankę lub krem na obszar ciała, który zamierzasz golić.

Pielęgniarka radzi, jak golić włosy łonowe. Kobiety dziękują jej za ten filmik

Włoski zacznij golić krótkimi pociągnięciami. Pamiętaj, by robić to w kierunku ich wzrostu. Co ważne, między każdym pociągnięciem warto spłukiwać maszynkę.

Co zrobić, aby zapobiec powstawaniu podrażnień i krostek? Obecnie na rynku istnieje wiele produktów, które mogą okazać się pomocne. Pierwsza opcja to żel aloesowy. Nakładamy go zaraz po goleniu. Po tym kroku nie możemy jednak zapomnieć o aplikacji balsamu nawilżającego. Świetnie sprawdzą się także kremy z wysoką zawartością mocznika. To na przykład:

  • Ombia med, Urea Balsam do ciała (cena: 9,99 za opakowanie 300 ml, do kupienia w sklepach sieci Aldi);
  • Pilarix, balsam ceramidowy z mocznikiem (cena około 20 zł, do kupienia w aptekach i różnych drogeriach internetowych);
  • Isana, Med, Urea+ Korpermilch, Mleczko do ciała do wyjątkowo suchej i napiętej skóry z mocznikiem (cena około 10 zł, do kupienia w drogeriach sieci Rossmann).

Może cię także zainteresować:

Więcej o: