Pierwszy outlet Lidla już otwarty. Obniżki sięgają nawet 80 procent

Sieć Lidl uruchomiła nowy format sklepu. Ucieszy to wszystkich polujących na okazje, bo w outlecie Lidla oferowane będą tylko produkty w wyprzedażowych cenach.

Coraz więcej sieci sklepów decyduje się na otwieranie sklepów typu outlet, gdzie wyprzedawane są towary pochodzące z końcówki serii czy zwrotów konsumenckich. Lidl poszedł w ślady sieci sklepów Biedronka i Carrefour, które już jakiś czas temu zdecydowały się na otwarcie swoich outletów. 

Zobacz wideo Biedronka czy Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Co jeść na obniżenie cholesterolu - sprawdź abc zdrowej diety. Zdjęcie ilustracyjneCo jeść na obniżenie cholesterolu - sprawdź abc zdrowej diety

Outlet Lidla został otwarty w tajemnicy 

Lidl otworzył swój outlet testowo i nie chwalił się tym głośno. Pierwszy outlet Lidla został otwarty w Opolu, przy ulicy Ozimskiej 184. W tej lokalizacji mieścił się wcześniej tradycyjny sklep Lidl, który został przeniesiony do większej placówki znajdującej się naprzeciwko. Nowy format dyskontu wytropili dziennikarze Business Insider Polska, którym udało się także porozmawiać z Aleksandrą Robaszkiewicz, head of communications w Lidl Polska, która potwierdziła otwarcie sklepu. 

W połowie marca otworzyliśmy w Opolu sklep typu outlet. Jest to rozwiązanie testowe i jednocześnie pierwszy obiekt tego typu. 

Jak zmieniła się pierwsza 'Brzydula'? Po latach trudną ją rozpoznaćJak zmieniła się pierwsza "Brzydula"? Po latach trudną ją rozpoznać

Co znajdzie się w ofercie outletu Lidla? 

W outlecie Lidla nie znajdziemy artykułów spożywczych. Można w nim kupić odzież, obuwie, akcesoria do domu i ogrodu, meble, dekoracje oraz sprzęty RTV i AGD. Wszystkie te produkty kupicie w wyprzedażowych cenach. Obniżki sięgają nawet 80 procent. 

Wszystkie artykuły są w pełni wartościowe, stanowią końcówki serii. Obejmują je takie same zasady kupna i zwrotu jak w przypadku naszych regularnych sklepów - zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz.

Lidl nie zdradził jeszcze, czy planuje rozwijać sieć outletów. Czas pokaże, czy sieć uruchomi tego typu sklepy także w innych Polskich miastach. 

Więcej o: