Sztuczna trawa pampasowa- gotowe pomysły na aranżację

Sztuczna trawa pampasowa występuje w wielu kolorach i różnej wielkości. Szukasz pomysłu na niedrogą i efektowną ozdobę na taras lub do salonu? Sprawdź z nami najlepsze aranżacje.

Sztuczna trawa pampasowa

Można ją zasuszyć lub kupić gotową, sztuczna trawa pampasowa to wydatek rzędu około 100 zł. W internecie lub sklepach stacjonarnych dostępne są zarówno wersje puszyste jak i w formie zielonych, szablastych liści. Właściciele domów oraz mieszkań, którzy pragną ocieplić i nieco zmiękczyć charakter przestrzeni powinni postawić właśnie na ten dodatek. Poniżej prezentujemy gotowe pomysły na aranżacje. 

Sztuczna trawa pampasowa do wazonu lub donicy (dla zapominalskich)

Zdecydowanie nie wszyscy mają czas i rękę do roślin, sztuczna trawa pampasowa do donicy lub wazonu to dobre rozwiązanie dla wszystkich zabieganych. Soczysta zieleń będzie się ładnie prezentować na oknie i stworzy ciekawą alternatywę dla firanek. Dodatkowy plus jest taki, że w każdej chwili można ją wystawić na taras lub balkon i spokojnie o niej zapomnieć. Wszystko nam wybaczy. 

 

Sztuczna trawa pampasowa: niska czy wysoka? Jak stworzyć efekt wow? 

Ganek to prawdziwa wizytówka domu, kilka donic z trawą pampasową zapewni Ci wielkie wejście. 

  • Sztuczna trawa pampasowa wysoka pomoże osłonić drzwi od wiatru oraz ciekawskich spojrzeń. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają szybkiego rozwiązania i nie chcą czekać na kapryśne tuje. 
  • Sztuczna trawa pampasowa niska spodoba się mieszkańcom bloku, można ją postawić na szafce w przedpokoju i nie martwić się nikłym dostępem do słońca.  
 

Sztuczna trawa pampasowa na balkon na każde warunki 

Dla właścicieli mieszkań w bloku balkon jest alternatywą dla ogródka. Na wyższych piętrach często trudno jest utrzymać naturalne rośliny, które smagane przez silny wiatr i palące słońce zwyczajnie nie wytrzymują tak ekstremalnych warunków. Jak stworzyć prywatną enklawę na małej powierzchni i od południa? Ciekawym rozwiązaniem jest sztuczna trawa pampasowa na balkon, która nie tylko zapewnia prywatność, lecz także osłonę od słońca i wiatru. Nawet jeśli balkon jest naprawdę mały, to taki zielony gąszcz ucieszy oko wprost z salonu. 

Zobacz wideo Balkonowy kwietnik ze skrzynki po owocach. Efekt murowany, a wykonanie dziecinnie proste!

Sztuczna trawa pampasowa bukiet - bez terminu ważności 

Zasuszona jak i sztuczna trawa pampasowa to idealna baza do bukietów. Ciekawa faktura oraz kolor sprawią, że bukiet z takim dodatkiem to prosty i szybki sposób na ożywienie salonu. Wiązanki z udziałem trawy są ciekawym dodatkiem do sesji na Instagram. Sztuczna trawa pampasowa w formie bukietu może być też ciekawym pomysłem na prezent z okazji parapetówki.

Sztuczna trawa pampasowa. Zdjęcie ilustracyjneSztuczna trawa pampasowa. Zdjęcie ilustracyjne Tegan T/shutterstock.com

Wazon do trawy pampasowej - co wybrać? 

Trawa sama w sobie jest już bardzo ozdobna, dlatego wazon do trawy pampasowej powinien być raczej ascetyczny, najlepiej ze szkła i z wysoką szyjką. Takie rozwiązanie zapewni lekki efekt i nie przytłoczy na przykład małego salonu lub sypialni. 

 

Ciekawym pomysłem są też kosze z naturalnych materiałów, które w połączeniu z trawą pampasową suszoną zapewnią ciekawy, monochromatyczny efekt. To doskonała ozdoba do pomieszczeń w stylu boho

 

Trawa pampasowa do wazonu: gdzie kupić dekoracje? 

Warto przejrzeć ofertę sklepów z dodatkami do domu oraz sklepy ogrodnicze. Niektóre firmy specjalizują się w sztucznych roślinach o wysokiej jakości i oferują gotową kompozycję w postaci bukietów lub aranżację w wysokiej donicy. W opcji premium można liczyć na naprawdę ładny kolor trawy suszonej. 

Zobacz też: Trawa pampasowa - uprawa, kolory, cena wyjątkowo dekoracyjnej trawy

Więcej o: