Tancerki twerkowały w czasie ceremonii. Publiczna telewizja specjalnie zmontowała materiał

Do udziału w ceremonii wojskowej w Sydney zaproszono grupę skąpo ubranych tancerek. Nagranie z uroczystości wzbudziło ogromne zainteresowanie. - Standardy wydarzeń wojskowych powinny być wyższe - skomentował Phillip Bruce Thompson, australijski polityk i były żołnierz.

O ceremonii wojskowej, która odbyła się w ubiegłą sobotę w Sydney, informują media na całym świecie. Wszystko za sprawą twerkujacych tancerek. 

Relacja w australijskiej telewizji publicznej

O wydarzeniu, które odbyło się z okazji oddania do użytku nowego okrętu, zrobiło się głośno za sprawą nagrania wyemitowanego w australijskiej telewizji publicznej ABC. Na filmiku, który w ciągu kilku dni został udostępniony na wielu kanałach w mediach społecznościowych, widzimy twerkujące tancerki obok nowego statku marynarki wojennej w Sydney.

Nagranie zostało zmontowane tak, że sceny tańca są przeplatane z widownią, na której widzimy poważnych wojskowych i urzędników. Sugeruje ono, że występ ten oglądali między innym szef sił obronnych, generalny gubernator kraju i członkowie parlamentu. 

Telewizja ABC przeprasza

Twerkujące, skąpo ubrane tancerki oburzyły wiele osób w Australii. - Standardy wydarzeń wojskowych powinny być wyższe - skomentował niedługo po opublikowaniu nagrań z uroczystości Phillip Bruce Thompson, australijski polityk i były żołnierz.

Jednak gdy o filmiku zrobiło się głośno, w mediach pojawiła się informacja, że ważni urzędnicy państwowi, którzy zostali pokazani na nagraniu wyemitowanym na kanale ABC, nie brali udziału w tej części wydarzenia. Ich reakcje, które są przeplatane ze scenami tańca, to wynik montażu. Poza tym okazało się, że występ tancerek nie był elementem oficjalnej uroczystości.

Australijki nadawca publiczny przeprosił już za wyemitowanie nagrania na swoim kanale. Sprawę skomentował nawet premier kraju Scott Morrison. Polityk powiedział, że jest rozczarowany tym, co zobaczył na kanale ABC, a sprawa zostanie dokładnie zbadana. - Jestem zawiedziony, że wydarzenie zostało pokazane w ten sposób - skomentował polityk.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: