Jak szybko schudnąć 5 kilogramów bez restrykcyjnej diety? Wystarczy zmienić kilka nawyków

Jak szybko schudnąć 5 kilogramów? Wcale nie trzeba katować się restrykcyjnymi dietami, żeby zrzucić zbędne kilogramy. Mamy dla ciebie kilka rad, dzięki którym zawalczysz o szczupłą sylwetkę.

Zrzucenie 5 kilogramów wcale nie musi być trudne. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, aby pozbyć się np. niechcianej oponki. Podpowiadamy, co zrobić, żeby zacząć chudnąć

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch

Zastanów się, gdzie do tej pory popełniałaś błąd

Zanim zaczniesz się odchudzać, zastanów się nad swoimi grzeszkami. Nie chodzi o to, żebyś się teraz obwiniała, że przytyłaś - to nie jest dobra metoda. Ważne, żebyś znała swoje słabości. Jeśli uwielbiasz słodycze, to zastanów się, czym możesz je zastąpić. Spędzasz popołudnia na kanapie - pomyśl, jak możesz włączyć aktywność fizyczną do swojego życia. 

Regularne spożywanie posiłków wyreguluje metabolizm i pozwoli szybciej schudnać

Wcale nie trzeba jeść mniej, żeby chudnąć. Dostosowanie posiłków do swojego rytmu dnia pozwoli osiągnąć sukces - przede wszystkim uchroni cię przed napadami głodu i zapobiegnie magazynowaniu tkanki tłuszczowej. Gdy będziesz jeść regularnie, twój organizm przestanie odkładać tłuszcz "na ciężkie czasy" - czyli momenty, kiedy nie jesz. 

Pamiętaj o racjonalnym odżywianiu 

Nie ma diety, która działa cuda. Większość monodiet (czyli takich diet, które zakładają jedzenie grupy produktów o wysokiej zawartości jednego z głównych składników odżywczych, czyli białka, węglowodanów lub tłuszczów) może wyniszczyć organizm. 

Na początek nie wprowadzaj restrykcyjnej diety. Lepiej krok po kroku decydować się na kolejne wyrzeczenia i stopniowo wprowadzać nowe nawyki żywieniowe. 

Zrezygnuj z fastfoodów. To bomba kaloryczna, która jest wrogiem szczupłej sylwetki

Jedzenie typu fastfood jest bogate w tłuszcze trans i dużą ilość cukrów prostych. Taka żywność jest wysoko przetworzona i bardzo źle wpływa na organizm. Jedząc takie przekąski, nie dostarczasz swojemu organizmowi  wartościowych składników, a tylko puste kalorie. 

Zapomnij o słodyczach i słodkich napojach 

Słodycze i słodkie napoje zawierają bardzo duże ilości cukru, które powodują szybki wzrost glukozy we krwi, ale też bardzo szybki jej spadek, przez co szybko czujemy się ospali i głodni. Szukamy kolejnej przekąski, która doda nam energii, a nagromadzone w tym czasie kalorie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Słodycze i słodkie napoje zastąp owocami i koktajlami. Możesz też wypróbować przepisy na zdrowe, niskokaloryczne słodkości.

Aktywność fizyczna to klucz do szczupłej sylwetki 

Aby schudnąć 5 kilogramów, musisz wprowadzić aktywność fizyczną do swojego planu dnia. Jeśli dawno nie ćwiczyłaś, to zacznij od regularnych spacerów. Aktywność fizyczna pozwoli poprawić kondycję, przyspieszy metabolizm i zniweluje stres. 

Więcej o: