Ten wnuk jest ulubieńcem królowej Elżbiety II. To nie książę William

Królowa Elżbieta II oraz książę Filip doczekali się ośmiorga wnucząt. Kto jest obecnie ulubieńcem monarchini? Okazuje się, że nie jest to żaden z synów księżnej Diany oraz księcia Karola.

Życie brytyjskiej rodziny królewskiej wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. Ostatnio ogromne poruszenie wywołała śmierć księcia Filipa. W połowie lutego w mediach zaczęły pojawiać się informacje o złym stanie zdrowia męża królowej Elżbiety II. Wówczas 99-latek trafił do szpitala, w którym przeszedł operację serca, a w połowie marca po udanym zabiegu, wrócił do domu. Niestety książę zmarł nad ranem w piątek 9 kwietnia w zamku Windsor. Pogrzeb księcia Edynburga odbył się w sobotę 17 kwietnia 2021 roku.

Zobacz wideo Dlaczego rodzina królewska aż tak przyciąga uwagę?

Od kilku dni w mediach na całym świecie przypominane są różne wydarzenia z życia rodziny królewskiej, a także ciekawostki na temat jej członków. Dotyczą one między innymi ich wzajemnych sympatii i antypatii. Jeśli wierzyć doniesieniom brytyjskich mediów, Królowa Elżbieta ma swoich ulubieńców wśród wnucząt. 

Ten wnuk jest ulubieńcem królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta oraz książę Filip doczekali się aż ośmiorga wnucząt. Są to:

  • Peter i Zara (dzieci księżniczki Anny i Marka Phillipsa);
  • William i Harry (synowie księcia Karola i Diany Spencer, księżnej Walii);
  • Eugenia i Beatrycze (córki księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, księżnej Yorku);
  • Louise i James (dzieci księcia Edwarda i Sophie Rhys-Jones, hrabiny Wessex).

Elżbieta II wśród swoich wnucząt ma swoich ulubieńców. W styczniu w "New Idea" została opublikowana lista ulubieńców królowej. Z publikacji dowiadujemy się, że ulubieńcem monarchini jest najstarszy wnuk, czyli 43-letni Peter Phillips. To syn księżniczki Anny oraz Marka Phillipsa. 

Z kolei, jak donosi informator "The Sun", w ostatnim czasie nowym ulubieńcem królowej został James, czyli 13-letni wicehrabia Severn. To syn księcia Edwarda oraz Sophie Rhys-Jones, hrabiny Wessex. Co ciekawe, 13-latek zgodnie z decyzją rodziców nie jest formalnie członkiem rodziny królewskiej. Nie ma więc obowiązku reprezentowania królowej w oficjalnych wystąpieniach. 

<<Reklama>> Ebooki o rodzinie królewskiej dostępne są w Publio.pl >>

Może cię także zainteresować:

Więcej o: