"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne". Agata Młynarska ostrzega: Nie otwierajcie tych linków

"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" - takie wiadomości SMS wyświetliły się na ekranach telefonów wielu Polaków. Agata Młynarska na swoim profilu na Instagramie opublikowała wpis, w którym wyjaśnia, jakie jest ryzyko wejścia w link zawarty w wiadomości i ostrzegła internautów.

"Ostrzegam Was! Nie otwierajcie tych linków! To jest wirus, który czyści konto bankowe" - zaapelowała w najnowszym wpisie na swoim profilu na Instagramie Agata Młynarska. Celebrytka, podobnie jak wiele innych osób w kraju, otrzymała wczoraj SMS-a z informacją, że jej paczka została zatrzymana przez służby celne. W treści wiadomości umieszczony był także link, którego otwarcie mogło mieć dramatyczne w skutkach konsekwencje. 

Zobacz wideo Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrót jej choroby. "Wysyłają je za granicę"

Oszustwo "na paczkę" 

Agata Młynarska wyjaśniła także, że złośliwe oprogramowanie, które zostaje zainstalowane na telefonie po uruchomieniu odnośnika, działa przede wszystkim na Androidzie. Każdy, kto w nie kliknie, powinien skontaktować się ze swoim bankiem w celu zabezpieczenia środków zgromadzonych na koncie. 

Odruchowo już byłam bliska kliknięcia... ale czujnie zapytałam męża, czy czeka na jakąś paczkę? Moja już dotarła - wkrótce się nią pochwalę. Tak, że ku przestrodze!

- przyznała dziennikarka.

 

Portal niebezpiecznik.pl rekomenduje, aby skontaktować się z bankiem z innego telefonu komórkowego niż ten, na który przyszła wiadomość. Pod postem Młynarskiej pojawiły się także wypowiedzi innych gwiazd, które mogły paść ofiarami oszustwa.

Tak. Dostałam tę samą wiadomość! Nie otwierajcie! Dzięki Agata za ostrzeżenie

- napisała Katarzyna Zielińska.

Aneta Kręglicka Aneta Kręglicka przeszła metamorfozę. Nowa fryzura całkowicie ją odmieniła! Zdradziła, jak dba o swoje włosy

Dzięki za info. Nie wiedziałam. Jeszcze nie dostałam, ale warto być przygotowanym

- skomentowała z kolei Ania Wyszkoni. Niektórzy z obserwatorów Młynarskiej niestety nie mieli tyle szczęścia. 

Otworzyłam niestety... mam Iphone'a i od razu pokazało się info, że telefon został zawirusowany

- podzieliła się swoim doświadczeniem fanka i dodała, że musiała przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie. 

Sukienki Te sukienki i spódnice dodadzą ci uroku! Modne modele w Sinsay'u za grosze

Więcej o: