Dzięki tym 4 sposobom szybko i skutecznie usuniesz plamy z tuszu do rzęs

Każdej z nas choć raz zdarzyło się ubrudzić ubranie podczas robienia makijażu. Najbardziej uporczywe są plamy z tuszu do rzęs. Jak je skutecznie wywabić?

Spieszyłaś się i przez przypadek ubrudziłaś ubranie tuszem do rzęs? Nic nie szkodzi. Jest kilka skutecznych trików, dzięki na tkaninie nie zostanie ani śladu po kosmetyku. Sprawdź, jak wywabić nieestetyczne plamy. 

Zobacz wideo Domowe sposoby na usuwanie trudnych plam

Pokazała, jak golić włosy łonowe. Kobiety dziękują jej za ten filmik Pielęgniarka radzi, jak golić włosy łonowe. Kobiety dziękują jej za ten filmik

Płyn do demakijażu usunie plamy z tuszu 

Na plamy z maskary pomoże płyn do demakijażu. Nasącz wacik kosmetykiem do demakijażu i pocieraj plamę, aż stanie się niewidoczna. Warto pamiętać, że zaschnięte plamy trudniej usunąć, dlatego najlepiej usunąć plamę od razu. 

Ten kosmetyk ma w domu każda z nas. Mydło świetnie sprawdzi się do usuwania plam z maskary

Mydło świetnie sprawdzi się zarówno do usuwania jeszcze świeżych plam z tuszu, jak i tych już zaschniętych. Delikatnie namocz plamę i potrzyj ją mydłem. Następnie włóż ubranie do miski z wodą i  dużą ilością mydła (możesz użyć takiego w kostce, ale w płynie też będzie dobre). Pozostaw je tam na co najmniej kilka godzin, a potem upierz tak, jak zwykle to robisz (ręcznie lub w pralce). 

Brudna toaleta (zdjęcie ilustracyjne) Wsyp do toalety proszek do prania z solą i octem. Świetny trik hotelowy na idealnie czysty sedes

Gliceryna i kwas octowy pomogą na zaschnięte plamy 

Z zaschniętą plamą z tuszu do rzęs szybko poradzi sobie gliceryna lub kwas octowy. Wystarczy namoczyć ubranie w ciepłej wodzie, a następnie wyczyść zabrudzenie za pomocą wacika nasączonego jedną z tych substancji.

Benzyna i płyn do mycia naczyń rozprawią się z tuszem do rzęs

Plamę z tuszu możesz wybawić benzyną ekstrakcyjną. Namoczonym benzyną wacikiem pocieraj zabrudzenie, aż całkowicie zniknie. Jeżeli na ubraniu nadal są widoczne pozostałości kosmetyku, nanieś bezpośrednio na plamę płyn do mycia naczyń i pocieraj ją ściereczką. Na koniec spłucz substancję ciepłą wodą i wypierz ubranie. 

Więcej o: