Gdzie na majówkę? Weekend majowy 2021 w Polsce i za granicą

Gdzie na majówkę? W tym roku, ze względu na liczne obostrzenia, wybór może nie być zbyt duży, jednak nie oznacza to, że należy rezygnować z odpoczynku. Sprawdź, gdzie można zaplanować krótki pobyt majowy 2021.

Gdzie na majówkę 2021 w Polsce?

Gdzie na majówkę 2021 w Polsce? W tym roku odpowiedź nie jest wcale taka prosta. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami rządu, zarówno hotele, jak i pensjonaty na terenie kraju pozostaną zamknięte co najmniej do 3 maja. Z tego względu trudno mówić o jakichkolwiek dłuższych wyjazdach. Warto zaplanować sobie jednodniową wyprawę w niezbyt odległe miejsce lub skorzystać z atrakcji, jakie oferuje najbliższa okolica. W najlepszej sytuacji są zdecydowanie osoby zamieszkujące tereny w pobliżu turystycznych kurortów, ponieważ o dowolnej porze mogą się wybrać na spacer i trochę pozwiedzać.

Gdzie na majówkę za granicą?

Gdzie na majówkę za granicą? Przemieszczanie się między państwami wiąże się z pewnym ryzykiem, a większość krajów zamknęła się na turystykę bądź wprowadziła własne obostrzenia dotyczące przyjezdnych. Popularnym kierunkiem wśród Polaków jest Egipt, a także Turcja. Aby jednak móc tam wyjechać (co wiązałoby się zapewne z dodatkowym wzięciem urlopu, by wyjechać na nieco dłużej), trzeba mieć negatywny wynik testu PCR, który zostanie wykonany na 72 godziny przed wylotem, bądź też na lotnisku w Egipcie.

Zobacz wideo Co z majówką? "Program szczepień nie zapewni nam jeszcze zabezpieczenia"

Gdzie na majówkę w Europie?

Gdzie na majówkę w Europie? To również możliwe, o ile wybierze się opcję z własnym dojazdem. W ten sposób można odwiedzić Chorwację, która wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród naszych rodaków, a także Bułgarię, Albanię czy Czarnogórę. Na majówkę zaprasza również Hiszpania.

Trzeba mieć jednak świadomość zasad, jakie obowiązują osoby powracające do kraju już po wyjeździe. Obecnie muszą się one udać na dziesięciodniową kwarantannę, chociaż podróżni zaszczepieni na COVID-19 i ozdrowieńcy mogą być z tego obowiązku zwolnieni.

Gdzie na majówkę w góry?

Gdzie na majówkę w góry? Niestety, w tym roku wyjazd w polskie góry nie będzie możliwy, o ile ktoś nie mieszka w ich pobliżu i nie zdecyduje się na krótki pobyt, bez noclegu. Oczywiście, miejscowi mogą się bez problemu wybrać w trasę, podobnie jak osoby z pobliskich okolic, jeśli przyjadą na miejsce samochodem, zrobią sobie kilkugodzinny spacer, a potem wrócą do domu.

Zobacz też: Grill elektryczny na balkon - sprawdź, jak nie narazić się sąsiadom

Gdzie na majówkę nad morze?

Gdzie na majówkę nad morze? O ile nie rozważasz zagranicznych kurortów, nad polskie morze raczej trudno będzie Ci wyjechać, chyba że mieszka tam ktoś z Twojej rodziny lub bliskich znajomych. Z nadmorskich atrakcji mogą też skorzystać mieszkańcy większych miast położonych u wybrzeża Bałtyku. To świetna okazja, by przespacerować się po plaży czy Skwerze Kościuszki w Gdyni czy przejść się po gdańskim molo.

Gdzie na majówkę? Mazowieckie, w Bieszczady, Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska

Gdzie na majówkę? Jeśli nie chcesz siedzieć w domu, możesz zobaczyć, co oferuje Twoje województwo i najbliższa okolica i spędzić ten czas chociażby na świeżym powietrzu lub przyjemnej wycieczce.

Mazowieckie

Mieszkańcy mazowieckiego mogą odwiedzić Łazienki Królewskie w Warszawie, Żelazową Wolę czy zajrzeć do Kampinoskiego Park Narodowego.

W Bieszczady

Jeśli ktoś ma to szczęście, że mieszka w Bieszczadach lub w ich niedalekiej okolicy, może sobie pozwolić na rozmaite wycieczki. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby wybrał się na połoniny czy zajrzał do Beskidzkiego Parku Narodowego.

Śląsk

W tym wypadku na dodatkową uwagę zasługuje pewna wyjątkowo malownicza dzielnica Katowic, Nikiszowiec, a także Cieszyn, którego ulicami warto się przejść.

Dolny Śląsk

W tym regionie na uwagę zasługują chociażby Góry Stołowe. Poza tym osoby z pobliskich mniejszych miejscowości mogą się udać na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Wystarczy, że przespacerują się po tamtejszej starówce.

Wielkopolska

Jeśli jesteś z Wielkopolski, możesz się udać na Trakt Królewski w Gnieźnie czy do ogrodu botanicznego w Poznaniu, gdzie spacer może się okazać naprawdę przyjemny.

Gdzie na majówkę z dzieckiem?

Gdzie z dziećmi na majówkę? Najlepszą opcją będzie zostanie na miejscu bądź odwiedzenie pobliskiego miasta czy miasteczka, które posiada własne atrakcje. Można też zabrać dzieci na dłuższy spacer, przejechać się z nimi rowerem czy odwiedzić las, gdzie one będą się świetnie bawić, a samemu rozładuje się napięcie.

Gdzie na majówkę we dwoje?

Gdzie na majówkę we dwoje? Wszystko zależy od tego, co lubicie i gdzie mieszkacie. Jeśli macie niedaleko w góry, a aktywność Wam niestraszna, możecie się wybrać na dłuższą wędrówkę. Możecie też zrobić sobie piknik tylko we dwoje, z dala od ulicznego zgiełku i tłumu, w którym obecnie wcale nie jest bezpiecznie.

Więcej o: