Królowa Elżbieta II i książę Filip mieli romantyczną tradycję urodzinową. Po ponad 70 wspólnych latach została przerwana

Królowa Elżbieta II 21 kwietnia skończyła 95 lat. Swoje urodziny świętowała inaczej niż dotychczas, już bez księcia Filipa u boku. Po ponad 70 wspólnych latach ich romantyczna tradycja urodzinowa została przerwana.

Królowa Elżbieta II w dniu swoich 95. urodzin przerwała milczenie po śmierci księcia Filipa. Tegoroczny jubileusz był dla Elżbiety II czasem nostalgii. Nie rozbrzmiały salwy z 41 armat w Hyde Parku, ani z 21 dział w Windsor Great Park czy z 62 armat w Tower of London. Podobnie jak w zeszłym roku nie było corocznych publicznych uroczystości, ale pierwszy raz od ponad 70 lat spędziła wyjątkowy dzień bez męża.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie
Byliśmy głęboko poruszeni i wciąż przypomina się nam, jak niezwykły wpływ miał na niezliczoną liczbę osób

- wspominała księcia Filipa w oświadczeniu i dziękowała za wsparcie. Jak informuje portal Today.com, książę Filip każdego roku sprawiał, że urodziny królowej Elżbiety II były wyjątkowe. Para miała swoją romantyczną tradycję. 

Ważny gest Elżbiety II. Królowa wyciąga dłoń do Meghan i Harry'ego? Ten wnuk jest ulubieńcem królowej Elżbiety II. To nie książę William

Królowa Elżbieta i książę Filip świętowali urodziny w wyjątkowy sposób

Książę Filip był romantykiem, który umiał uczcić wyjątkową okazję - bez wyjątku. Co roku 21 kwietnia budził swoją żonę kwiatkiem na tacy śniadaniowej. Królowa nazywała ten gest "pamiątką, o której jej mąż nigdy nie zapomina". 

W zeszłym roku, kiedy królowa Eliżbieta II zbliżała się do swoich 94. urodzin, redaktor naczelna magazynu Majesty, Ingrid Seward, potwierdziła, że tradycja wciąż się utrzymuje.

Książę Filip zawsze przynosi jej piękny bukiet kwiatów

- wyznała i dodała, że każdego roku mąż królowej wie, jakie kwiaty wybrać. W tym roku 95. urodziny królowej Elżbiety II miały wyglądać zupełnie inaczej. Planowano połączenie ich z setnymi urodzinami księcia Filipa, które obchodziłby 10 czerwca. Wiadomość o śmierci męża królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem.

Britain Prince Philip Lady Louise Windsor odziedziczy majątek po zmarłym księciu Filipie. Kim jest 17-latka, o której piszą brytyjskie media?

Więcej o: